Dyskusje na każdy temat prowadzone przez zarejestrowanych Użytkowników.

Moderatorzy: admin, RobertP

tomasz30
Doświadczony
Doświadczony

Adwokat, prawnik, czy radca prawny?

Postprzez tomasz30 » 2017-03-23, 17:39

Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, prawnika, czy radcy prawnego? Jakie są między nimi różnice?

Beyonce
Specjalista
Specjalista

Re: Adwokat, prawnik, czy radca prawny?

Postprzez Beyonce » 2017-03-26, 12:23

Na pewno różnica jest wynagrodzeniu. W tym rankingu radca prawny jest chyba najtańszy ale wszystko też zależy od konkretnej sytuacji. Adwokat, prawnik to raczej lepiej sprawdza się w bardziej skomplikowanych sprawach,pomagają w trudnych bataliach sądowych, a radca prawny to służy tylko poradą.

Reklama
jacekk87
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez jacekk87 » 2017-03-28, 15:26

Tak jak powyżej różnią się od siebie m.in. wynagrodzeniem - najwięcej liczą sobie adwokaci, później prawnicy, a najmniej doradcy prawni. Odróżnia ich też wykształcenie i uprawnienia - zdecydowanie największe ma adwokat, najmniejsze doradca prawny. Mając pieniądze najrozsądniej zatem udać się po pomoc do adwokata, zwłaszcza w bardziej skomplikowanej sprawie. Gdyby ktoś szukał takiego w woj. śląskim, to zachęcam do sprawdzenia www.katalogkancelarii.pl - ma doświadczenie zwłaszcza w prawie rodzinnym i karnym.

krysiaksiegowa
Początkujący
Początkujący

Postprzez krysiaksiegowa » 2017-04-02, 11:08

Szukaj prawnika - radcy prawnego albo adwokata, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie, która Ciebie interesuje.
Ja np. ostatnio przy rozwodzie korzystałem z usług mecenas Jolanty Wolskiej - http://wmc.com.pl/.
Cenię sobie profesjonalizm tej pani oraz zaangażowanie czego brakuje wielu prawnikom.

krzysztofbg
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez krzysztofbg » 2017-04-24, 08:39

Do prawa karnego osobiście wynająłem adwokata i jestem bardzo zadowolony z wyboru, zresztą jakby ktoś szukał: www.katalogkancelarii.pl Opłaciło się i wyszedłem na tym bardzo korzystnie :) Taniej, a i tak bardzo skutecznie :)

taczka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez taczka » 2017-04-30, 22:46

Właśnie, to zależy od potrzeby. Radca prawny nie może nas na przykład reprezentować w sądzie tak jak adwokat. Nie jest też w stanie pomóc w bardziej skomplikowanych sprawach

Adamila021
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez Adamila021 » 2017-05-13, 10:41

Jezeli zglosisz sie do kancelarii prawnej na pewno mozesz liczyc na profesjonalna obsluge. W takich kancelariach sa specjaliscie z roznych dziedzin, wiec na pewno Ci swietnie pomoga. jest bardzo doswiadczona i profesjonalna kancelaria adwokacka. Wiec jezeli jestes z tych okolic to na pewno musisz tam zajrzec :)

Marikaa05
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez Marikaa05 » 2017-05-19, 14:36

Ja bym postawiła chyba na kancelarie prawną. Nie mam zbytniego doswiadczenia w temacie ale jak widziałam oferty każdego z tych typów pomocy prawnej to kancelarie miały najszerszy wachlarz usług. W ich przypadku możecie liczyć na kompleksową obsługę prawną. Polecam wam szczególnie kancelarię, maja bardzo fajną opcję bezpłatnej porady prawnej on-line.

Ajlar
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez Ajlar » 2017-06-18, 14:05

Z punktu widzenia reklamy - adwokat ma gorzej niz radca prawny. Adwokat i kancaleria adwokacka - nie moga sie reklamowac. Dopuszczalna, wg Kodeksu Etyki Adwokackiej, jest tylko strona internetowa, tablica przy siedzibie kancelarii, wydawanie informatorów i broszur oraz wpisy w bazach adresowych i książkach telefonicznych. Mozna to jednak ominac - na blogu: znajdziemy informacje na ten temat.

tymOn
Specjalista
Specjalista

Postprzez tymOn » 2017-07-08, 18:46

Wszystko zależy od tego, jakiej pomocy potrzebujesz. Ja miałem bardzo nieprzyjemną sprawę rozwodową i musiałem mieć na sali pomoc w postaci adwokata. Fachową pomoc znalazłem tutaj. Dzięki pomocy tej pani adwokat sprawa skończyła się dla mnie dość dobrze.

martyna
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez martyna » 2017-08-02, 13:05

Rzecz w tym, że oni wszyscy są prawnikami. :-D Zależy o jaką sprawę chodzi. Adwokat zazwyczaj reprezentuje interesy klienta przed sądem. Bardzo skutecznie zadbał o moje interesy. Sprawa nie była łatwa czego nie ukrywał, ale swoją determinacją i fachową wiedzą doprowadził ją do szczęśliwego końca.

Daelm

Postprzez Daelm » 2017-08-16, 23:46

Widzę, że znasz się na tym i potrafisz to w przystępny sposób wytłumaczyć. Oczywiście masz rację :) Ja mam swojego zaufanego prawnika, którym jest. Mieszkam we Wrocławiu i uważam, że ta kancelaria na prawdę ma tam świetną renomę. Sporo moich znajomych korzystało z ich usług i również są zadowoleni!

gogear
Początkujący
Początkujący

Postprzez gogear » 2017-08-21, 11:49

To są 3 różne zawody. Największą wiedzę będzie miał adwokat.

lavakava
Początkujący
Początkujący

Postprzez lavakava » 2017-09-12, 08:29

Są też adwokaci specjalizujący się w wielu dziedzinach prawa. Można skorzystać z ich pomocy niezależnie czy jest, to temat dla prawnika czy radcy prawnego. Przykładem jest np. kancelaria adwokacka z Lublina Pana Gałązki, która świadczy taki szeroki zakres usług. Moim zdaniem zawsze lepiej iść do osoby, mającej szerszą wiedzę skoro i tak już się za to płaci.

fika
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez fika » 2017-11-14, 11:17

Ja bym się skłaniała do adwokata, bo wydaje mi się, że mają najszersze uprawnienia ale to też zależy jaka sprawa wchodziłaby w grę. Ogólnie gdyby ktoś szukał adwokata z Wrocławia to na pewno możecie sprawdzić kancelarię http://adwokat-wroclaw.eu/

Następna strona

Powrót do Bocznica