Informacje z rynku pracy, rekrutacja i selekcja, motywowanie pracowników, polityka personalna, mobbing, dyskryminacja, planowanie karier, oceny okresowe, ustanie zatrudnienia i outplacement

Moderatorzy: admin, RobertP

mirunia

dodatek zabiegowy.

Postprzez mirunia » 2008-11-12, 17:01

W naszym szpitalu,jest to szpital specjalistyczny w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym- pielęgniarki mają dodatek za to,że są oddziałem zabiegowym. Nasz oddział od 2-ch lat jest 24-godzinnym oddziałem zabiegowym. Przez cały rok przewija się przez nasz oddział 17% ogólnych przyjeć szpitala. Zastanawiamy się czy możemy starać się o taki dodatek i czy jest na to jakiś przepis? proszę o pomoc.

hadron
Znawca
Znawca

Postprzez hadron » 2008-11-13, 09:04

Nie jestem specjalistą z zakresu prawa zakładów opieki zdrowotnej - staram się pomóc - proszę zapoznać się z tymi przepisami, być może przydazą się:

USTAWA z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej

Art. 32l. (20) Pracownikom wykonującym zawód medyczny, zatrudnionym w systemie pracy zmianowej w zakładach opieki zdrowotnej przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych świadczeń zdrowotnych, przysługuje dodatek w wysokości:
1) co najmniej 65 % stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego, obliczanej zgodnie z art. 32k ust. 3, za każdą godzinę pracy wykonywanej w porze nocnej;
2) co najmniej 45 % stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego, obliczanej zgodnie z art. 32k ust. 3, za każdą godzinę pracy wykonywanej w porze dziennej w niedziele i święta oraz dni wolne od pracy wynikające z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.

Art. 32ł. 1. Pracownikom wykonującym zawód medyczny zatrudnionym w zespole wyjazdowym pogotowia ratunkowego (pomocy doraźnej) przysługuje dodatek w wysokości 30 % stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego za każdą godzinę pracy.
2. Pracownikom wymienionym w ust. 1 zatrudnionym w pogotowiu ratunkowym (pomocy doraźnej) poza zespołem wyjazdowym przysługuje dodatek w wysokości 20 % stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego za każdą godzinę pracy.
3. (21) Przepis art. 32k ust. 3 stosuje się odpowiednio.

Art. 32k. 1. Osoby, o których mowa w art. 32j ust. 1, mogą zostać zobowiązane do pozostawania poza zakładem opieki zdrowotnej w gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych.
2. (17) Za każdą godzinę pozostawania w gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych przysługuje wynagrodzenie w wysokości 50 % stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego.
3. (18) Godzinową stawkę wynagrodzenia zasadniczego oblicza się, dzieląc kwotę miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego wynikającą z osobistego zaszeregowania pracownika przez liczbę godzin pracy przypadających do przepracowania w danym miesiącu.
4. (19) W przypadku wezwania do zakładu opieki zdrowotnej zastosowanie mają przepisy dotyczące dyżuru medycznego.

Reklama
mikolaj22

Re: dodatek zabiegowy.

Postprzez mikolaj22 » 2018-05-21, 11:09

Nigdy od nikogo nie słyszałem o dodatku zabiegowym. Taki dodatek zabiegowy chyba nie istnieje w Polsce.

Powrót do Zarządzanie personelem (HR)