Dyskusje na każdy temat prowadzone przez zarejestrowanych Użytkowników.

Moderatorzy: admin, RobertP

titajo08

Ogrzewanie domu jakie?

Postprzez titajo08 » 2017-02-23, 11:19

Zastanawialiście sie nad kosztami ogrzewania domu? Jakie według waz rozwiązanie jest najlepsze? Ja u siebie mam zbiorniki lpg i ogrzewanie gazowe, czy sądzicie że jest to oszczędne rozwiązanie?

kalimera
Początkujący
Początkujący

Re: Ogrzewanie domu jakie?

Postprzez kalimera » 2017-02-23, 15:11

w czasie prac wykonczeniowych, by zminimalizować koszty za ogrzewanie korzystalismy z nagrzewnicy wodnej, i to faktycznie obnizylo nam koszty.

Reklama
Beyonce
Specjalista
Specjalista

Postprzez Beyonce » 2017-03-26, 12:47

Ja mam ogrzewanie centralne i wydaje mi się, że to jest najbezpieczniejsza i najkorzystniejsza opcja. Ogrzewanie piecem czy podłogowe jest kosztowne, a gazowego bym nie chciała bo z nim to nigdy nic nie wiadomo.

amazz2

Postprzez amazz2 » 2017-04-21, 10:30

W polskich warunkach każde byle nie elektryczne- chyba że lubisz wyrzucać pieniądze w błoto- ami ciepło ani tanio.

monikabert90
Specjalista
Specjalista

Postprzez monikabert90 » 2017-05-02, 08:55

Jeśli chodzi o koszty ogrzewania domu to ostatnio czytałam, że zainstalowanie w domu czegoś takiego jak pompa ciepła powietrzna, pozwala na obniżenie tych kosztów nawet o 20%. Trzeba tylko odpowiednio ją dobrać do m.in. metrażu mieszkania. A moze ktoś z forumowiczów korzysta z takiej pompy i podzieli się refleksjami? Rzeczywiście koszty tak spadają?

krysiaksiegowa
Początkujący
Początkujący

Postprzez krysiaksiegowa » 2017-05-02, 12:05

Polecam wszystkim zakup promiennika podczerwieni. Wychodzi najkorzystniej. Do tego jest bardzo zdrowe, zalecane alergikom.
Obrazek
Źródło: http://sarmata.pl/promienniki-podczerwieni

slow
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez slow » 2017-05-05, 16:35

Jakieś bardzo ogólnikowe informacje podajesz w kwestii tych promienników na podczerwień. Czy to w ogóle jest zdrowe? Cały czas jesteśmy wystawieni na wpływ promieniowania?
Ja chyba jestem pod tym względem bardziej tradycjonalistą.
Jeśli ktoś z czytających ten wątek zastanawia się nad technologią ogrzewania domu, to na pewno warto zainteresować się instalacją gazową. Jeśli do mieszkania podciągnięta jest instalacja gazowe, to wystarczy zamontować naścienny, niewielki kocioł gazowy, rozprowadzić rurki, podłączyć grzejniki, i wszystko gra i buczy!
Co do samych kotłów gazowych to warto zainteresować się kotłami kondensacyjnymi .
To jest na przykład dobry kocioł gazowy:
Obrazek

Adamantowa1
Specjalista
Specjalista

Postprzez Adamantowa1 » 2017-05-12, 15:17

Ja np mam ogrzewanie podłogowe w salonie . Mąż miał się za to zabrać no ale niestety nie dało rady bez profejsonalnej ekipy ale to nawet i lepiej. Ci z http://malhaus.pl/ zrobili to tak jak trzeba - porządnie. Rozplanowali również instalacje w mieszkaniu więc póki co - wszystko działa bez zarzutu .

DaSilva
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez DaSilva » 2017-05-24, 09:19

Osobiście jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tych nowoczesnych sposobów ogrzewania domu i myślę, że na przestrzeni najbliższych lat, niewiele się w tym temacie zmieni ;). Nie ma dla mnie lepszego ogrzewania, jak wykorzystanie dobrego węgla w sprytnie przemyślanej instalacji CO. Jakieś dwa lata temu zmieniałem kompletnie instalację grzewczą i od tamtej pory wykorzystuję tylko węgiel orzech, który dostarczany jest mi przez firmę Smart Trans - http://smarttrans.eu/. Dostarczają oni polski opał, bardzo wysokiej jakości. Nie muszę więc zaznaczać, że świetnie się pali i idealnie nadaje się do domów prywatnych. ;)

Mansan
Początkujący
Początkujący

Postprzez Mansan » 2017-05-29, 10:54

Jeśli chodzi o ogrzewanie domu to ja polecam system Feelco. To ogrzewanie nadmuchowe, które jest oparte na nowej generacji, co znacząco poprawia skuteczność oraz wydajność całego systemu. Feelco jest niezwykle popularny w Stanach, lecz w ostatnim czasie pojawił się on również i u nas. Bardzo szybko zyskał on sobie uznanie wśród ludzi, ponieważ jest on bardzo skuteczny i pozwala jednocześnie zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Koszt montażu jak i eksploatacji jest bowiem o wiele niższy, niż jakbyśmy chcieli skorzystać z tradycyjnych rozwiązań. Feelco posiada w sobie bowiem nie tylko ogrzewanie, ale również klimatyzację i wentylację, które świetnie się uzupełniają.

jjusti18
Specjalista
Specjalista

Postprzez jjusti18 » 2017-06-26, 18:34

Jeżeli chodzi o kwestię ogrzewania to ja u siebie planuje założyć kominek i skorzystać z systemów cieplnych firmy www.schiedel.pl . Zamierzam skorzystać z ich oferty, ponieważ mają profesjonalne i bezpieczne produkty, zapewniają świetną obsługę no i cenny nie są wygórowane. Uważam, że ich oferta jest naprawdę korzystna.

landrynka
Specjalista
Specjalista

Postprzez landrynka » 2017-07-30, 11:32

Z tego, co zauważyłam, to naprawdę wiele osób decyduje się ostatnio na ekogroszek. Czytałam o tym rozwiązaniu - to wysokokaloryczne paliwo, które bardzo dobrze się spala. Przy okazji jest całkiem niedrogie. Może warto się zastanowić? Więcej szczegółów znajdziecie tu: https://rowex-sklep.pl/.

Tango1
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Tango1 » 2017-08-04, 10:34

Ja mam ogrzewanie gazowe. Jest tanio i ekologicznie. W tym roku założyliśmy tez pompę do CO. Liczę, że to jeszcze zredukuje koszty, bo pompa wymusza obieg i nie ma takich strat ciepła. Jeśli interesuje Was montaż pompy do centralnego ale nie wiecie jaką wybrac to zerknijcie na stronę http://doborpompy.pl/pompa-obiegowa-co/ . znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje o pompach.

rosa

Postprzez rosa » 2017-08-27, 15:11

Warto wziąć pod uwagę zamontowanie w salonie kominka z płaszczem wodnym. W sklepie http://sklep.kominki-vector.pl/ znajdziecie duży ich wybór. Ja myślę o zamontowaniu pieca kuchennego z takim rozwiązaniem. Przy okazji gotowania można ogrzać cały dom. To ekonomiczne.

Fionnka009
Początkujący
Początkujący

Postprzez Fionnka009 » 2017-09-06, 21:41

Mysle ze gazowe bedzie dobrym rozwiazaniem. Ja mam w domu i jest to bardzo wygodne i nawet nie az tak kosztowne. jezeli jednak macie za duze rachunki za ogrzewanie to moze warto zainwestować w audyt energetyczny? Widzialam ze takie usługi oferuje firma Unicon Termo na ich stronie poczytacie sobie rowniez wiecej o tej ekspertyzie cieplnej

Następna strona

Powrót do Bocznica