Badania wstępne, badania okresowe, szkolenia bhp, odzież i obuwie ochronne oraz środki ochrony indywidualnej
mm102
Początkujący
Początkujący

okulary

Postprzez mm102 » 2013-12-19, 13:06

Pracownik dostaje zdolność do pracy w okularach. Dostaje zlecenie na receptę i zgodnie z naszym zarządzeniem pokrywamy mu częściowo zwrot kosztów. Interesuje mnie jak to wygląda w aktach pracownika. W aktach pracownika, które dostałam mam i zaświadczenie lekarskie i ksero naszego zarządzenia i wniosek o zwrot kosztów i zaświadczenie od lekarza potwierdzające konieczność zakupu okularów. A co właściwie powinnam mieć w aktach osobowych, a co dziewczyny z księgowości powinny mieć pod fakturą? Podpowie ktoś jak to powinno być?

mszczyplo
Doświadczony
Doświadczony

Badanie okulistyczne między badaniami okresowymi

Postprzez mszczyplo » 2016-12-07, 11:41

Mam pytanie dotyczące badań okulistycznych.
Czy pracodawca ma obowiązek wysłać pracownika na badanie okulistyczne do lekarza medycyny pracy, jeśli ten zgłasza, że pogorszył mu się wzrok i nie widzi dobrze, kiedy pracuje przed ekranem monitora? Pracownik pracuje przy monitorze mniej niż 4 godziny dziennie, pozostały czas pracy spędza w terenie. Jeśli tak, to co zaznaczyć na skierowaniu: wstępne, kontrolne, okresowe? Pracownik ma ważne badanie okresowe jeszcze przez rok.

Reklama
Kasia1973
Znawca
Znawca

Re: okulary

Postprzez Kasia1973 » 2016-12-07, 12:00

jeżeli pracuje poniżej 4 h codziennie to pracodawca nie ma obowiązku zwrotu kosztów poniesionych na zakup okularów korekcyjnych:
Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z dnia 10 października 2006 r., II SA/Ol 536/06, Lex nr 551966 "nie mają znaczenia założenia, jakie przyjął pracodawca odnośnie ilości czasu pracy przy komputerze na przedmiotowym stanowisku, lecz faktyczny wymiar czasu jaki pracownik musi poświęcić na pracę przy komputerze. Nie jest także istotna okoliczność, iż przekroczenie połowy dobowego czasu pracy przy komputerze nie ma miejsca każdego dnia. Przyjęcie bowiem interpretacji, iż tylko przepis § 2 pkt 4 r.b.h.m.e. wymaga, aby pracownik codziennie pracował przy komputerze więcej niż połowę dobowego czasu pracy prowadziłoby do obejścia prawa. Pracodawca zawsze miałby bowiem możliwość takiej organizacji pracy, aby przynajmniej raz w tygodniu pracownik tej normy nie przekraczał, niezależnie od ilości czasu pracy spędzonego przy komputerze w pozostałe dni."

Misiek133
Początkujący
Początkujący

Postprzez Misiek133 » 2018-01-29, 19:12

Hej co myślicie o tej klinice? http://lepiejzobacz.cz/ jest to jedyna Polska klinica leżąca nad Czeskim Cieszynie. Charakteryzuję się ona profesjonalizmem a dodatkowo wiele może nam zaproponować np. wysokiej klasy soczewki , zabieg NFZ.

gaja54
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez gaja54 » 2018-06-24, 20:00

Gdybym ja miała wybierać, zdecydowałabym się na soczewki. To na pewno dużo wygodniejsze rozwiązanie. No i też estetyczne, bo ja osobiście źle wyglądam w okularach. Soczewki dobrze kupować w sklepach internetowych https://mylenshop.com/pol_m_soczewki-ko ... e-746.html bo często można zaoszczędzić trochę pieniędzy. A i wybór czasem jest dużo większy niż w sklepach stacjonarnych.

Mikado
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Mikado » 2018-07-04, 18:44

Ja właśnie zrezygnowałam z okularów na rzecz soczewek. Są o wiele wygodniejsze niż okulary. Kupuje tanie soczewki w sklepie https://sklep.megalens.com.pl/19-toryczne . U nich mozna liczyć na niskie ceny bo często mają promocje i na błyskawiczną wysyłkę. Soczewki sa dobrze zabezpieczone i podczas wysyłki nic się z nimi nie dzieje.

Powrót do Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP)