Ogólne zagadnienia dotyczące praktyki stosowania przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, ubezpieczenia zdrowotnego, hr

Moderatorzy: admin, RobertP, anita.p

FryKluMan

Ochrona danych osobowych

Postprzez FryKluMan » 2008-09-22, 15:11

Witam!
Czy złożenie przez pracownika kadr (upoważnionego do przetwarzania danych osobowych) będącego na wypowiedzeniu (likwidacja stanowiska pracy), pozwu o wypłatę nadgodzin a wraz z nim oryginałów list obecności jest naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych i czy pracodawca może za to wręczyć "dyscyplinarkę"?

Proszę niech ktoś mi doradzi za co dziękuję z góry

N.

Agulka

Postprzez Agulka » 2008-09-22, 15:36

Osoba upowazniona do przetw. danych jest zobow. do zachowania tajemnicy a przetwarzanie ich powinno dot. celu dla ktorego sa zbierane - nie dostepne dla innych osob, chyba ze wystapi o ich ujawnienie upoważniony organ.
Uwazam ze prawidlowo pownna byc na pocz. zgoda pracodawcy na ujawnienia lub przenoszenie dokumentow. Ja najpierw złozyla bym pozew o wyplate nadgodzin, poczekala az sad sam wystosuje pismo z żadaniem przedlozenia list dla celow postepowania (na wszelki wypadek zrobilabym kopie - ale trzymalabym ja na terenie biura, jakby sie okazalo ze z oryginalami sie cos stalo).
Ciezka sprawa - przy zwolnieniu dyscypl. trzeba dowodu - a skoro go maja ...
jesli jeszcze nie zlozy go to sama wypowiedz umowe, albo moze uda sie rozw. ja za porozumieniem stron...

moze ktos kto mial podobna sytuacje jest madrzejszy ode mnie lub cos innego doradzi

Reklama
FryKluMan

Postprzez FryKluMan » 2008-09-22, 15:53

Dzięki Agulka !
Zobaczymy co z tego wyniknie.
Pozdrawiam
N.

Powrót do Prawo pracy w praktyce - tematy ogólne