Informacje o zmianach i nowych możliwościach forum. Propozycje uzupełnień i modyfikacji, sygnalizowanie problemów technicznych związanych z korzystaniem z forum.

Moderatorzy: admin, RobertP

admin
Administrator

Rangi (żaróweczki) na Forum

Postprzez admin » 2007-11-12, 11:09

Żaróweczki przy nazwie użytkownika oznaczają rangę na Forum. Moderatorzy mają wszystkie żaróweczki zapalone. Wszystkie zapalone żaróweczki mają też użytkownicy z rangą specjlaną. Użytkownicy, którzy nie są moderatorami, ani nie mają rangi specjalnej mają także żaróweczki. Ilość zapalnonych żaróweczek zależna jest wtedy od ilości postów danego użytkownika.

System rang wygląda ostatecznie tak:

Początkujący
minimum 10 postów
Jedna zapalona żaróweczka

Średniozaawansowany
minimum 30 postów
Dwie zapalone żaróweczki

Zaawansowany
minimum 50 postów
Trzy zapalone żaróweczki

Doświadczony
minimum 70 postów
Cztery zapalone żaróweczki

Specjalista
minimum 100 postów
Pięć zapalonych żaróweczek

Znawca
minimum 200 postów
Sześć zapalonych żaróweczek

Ranga specjalna/Moderator
Ranga nadawana za specjalne zasługi na Forum przez Admina dla osób nominowanych przez użytkowników Forum w dziale "Nominacje do rangi specjalnej".
Siedem zapalonych żaróweczek
Ostatnio edytowano 2008-11-13, 09:50 przez admin, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Admin

marzena

Życzenia noworoczne

Postprzez marzena » 2007-12-31, 11:34

Organizatorom i wszystkim uczestnikom FORUM,
wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów,
cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów
oraz
spełnienia marzeń w Nowym 2008 Roku !

Reklama
anita.p
Znawca
Znawca

Postprzez anita.p » 2008-10-23, 07:38

Witam

Droga Administratorko pozwól, że zapytam - tak ze zwykłej babskiej ciekawości.
Jak to się dzieje, ze mój licznik postów (i chyba nie tylko mój) ulega redukcji ?
Nigdy tego nie śledziłam ale jestem przekonana, że na swoim koncie miałam ich dużo, dużo więcej niż kilkadziesiąt - czyżby licznik się cofał :?: ;-)

pozdrawiam

Agnieszka

Postprzez Agnieszka » 2008-10-23, 12:13

troszke te zarowki inaczej bym rozplanowała - bo ja wiem ze jestem w tej branzy poczatkujaca i moge zadac te 70 pytan i moze odpowiem na pare pytan kolegom i kolezankom - nawet moga byc błedne - to mimo to użytkownik zobaczy ze jestem znawca lub expertem i bedzie myslał, ze tak jest.

Uwazam ze na podsatwie odp. fachowych, Admin czy ktos kto tym zarzadza jeszcze - powinien sam przyznac komus taki statut - poniewaz sa mylące dla nowych uzytkowników

Ale to tyko moje takie uwagi - nie przejmujcie się nimi :-)

admin
Administrator

Postprzez admin » 2008-10-23, 21:46

anita.p napisał(a):Witam

Droga Administratorko pozwól, że zapytam - tak ze zwykłej babskiej ciekawości.
Jak to się dzieje, ze mój licznik postów (i chyba nie tylko mój) ulega redukcji ?
Nigdy tego nie śledziłam ale jestem przekonana, że na swoim koncie miałam ich dużo, dużo więcej niż kilkadziesiąt - czyżby licznik się cofał :?: ;-)

pozdrawiam

Anitko,

rzeczywiście tak się stało, że "znikła" część postów. Po ponad roku funkcjonowania Forum, postanowiłam uporządkować jego zawartość. Zależało mi przede wszystkim na aktualności zawartych informacji. Jak wszyscy wiemy, prawo pracy to "żywy organizm" i zmienia się bezustannie. Postanowiłam więc usunąć posty, do których nikt nie zaglądał przez więcej niż 3 miesiące.

Dziś nie jestem przekonana, czy moja decyzja była słuszna. Dajcie znać, co sądzicie o tego typu "porządkach".

Robimy ankietę, czy otwartą dyskusję?
Pozdrawiam
Admin

admin
Administrator

Postprzez admin » 2008-10-23, 21:55

Agnieszka napisał(a):troszke te zarowki inaczej bym rozplanowała - bo ja wiem ze jestem w tej branzy poczatkujaca i moge zadac te 70 pytan i moze odpowiem na pare pytan kolegom i kolezankom - nawet moga byc błedne - to mimo to użytkownik zobaczy ze jestem znawca lub expertem i bedzie myslał, ze tak jest.

Uwazam ze na podsatwie odp. fachowych, Admin czy ktos kto tym zarzadza jeszcze - powinien sam przyznac komus taki statut - poniewaz sa mylące dla nowych uzytkowników

Ale to tyko moje takie uwagi - nie przejmujcie się nimi :-)

Aga,

a może byśmy zrobili to tak, że otworzymy temat w dziale "Organizacja forum", który nazwiemy: "Nominacje do rangi specjalnej". Użytkownicy Forum będą w tym temacie zgłaszali kandydatury do rangi specjalnej dla wybranego użytkownika Forum za specjalne zasługi. Ostatecznie rangę specjalną będę nadawała JA :) po przeanalizowaniu zasług kandydata.

I tak - wszystkie zapalone żaróweczki będą mieli tylko i wyłącznie moderatorzy oraz urzytkownicy z rangą specjalną.

Możemy też nadać dla każdego nominowanego nazwę rangi - wszelkie sugestie takiej nazwy dla każdej kandydatury byłyby mile widziane.
Pozdrawiam
Admin

Gość

Postprzez Gość » 2008-10-24, 09:22

jestem za :-)

mogą byc np. nazwy wg tematów - np. "specjalisda od urlopów'" (bo moze byc w tej dizedzinie najl.) albo ogólnie profecjonalista, a moze z jajem - np. wymiatacz :-)

hadron
Znawca
Znawca

Postprzez hadron » 2008-10-27, 12:20

Czyścić forum trzeba jak najbardziej i zostawiać tylko meritum. Moim zdaniem należy robić to w ten sposób aby pozostawić dorobek użytkownika, który na chwilę obecną, obrazuje się w liczbie postów. I w tym momencie, tym razem popieram anitę.p - trochę szkoda tracić swój dorobek punktowy - w obecnej chwili stanowi on wymiar doświadczenia danego użytkownika.
I właśnie kolejna rzecz jaka wypływa z wcześniejszego zdania to taka, że Admin winien przydzielać rangę doświadczenia w zależności od własnego uznania w nawiązaniu o poprawnie udzielone odpowiedzi oraz wnioski lub informacje od użytkowników.
Może należny stworzyć odrębny dział: np. NOMINACJE - jednak trzeba być uważnym aby inni zaprzyjaźnieni użytkownicy nie nabijali przysłowiowych punktów sobie.

Zawsze to mówię, że nikt z Nas nie jest nieomylny i każdemu zdarzają się potknięcia. Sprawa normalna i ludzka, byle nie pociągały negatywnych konsekwencji i dały się poprawić.

I dla przykładu: ten post, który w tej chwili czytasz jest jedynie moją opinią a zostanie dodany do ogólnej mojej liczby postów. Nie wnosi do forum żadnego meritum.

Zapraszam do dyskusji bo temat jest naprawdę ciekawy i interesujący.

hadron
Znawca
Znawca

Postprzez hadron » 2008-11-05, 12:23

I co Administratorko postanowiłaś?

admin
Administrator

Postprzez admin » 2008-11-06, 21:17

Słusznie Hadronie - wygląda na to, że czas na decyzje.

Proponuję system rang dotychczasowy oprócz najwyższej rangi - wszystkich zapalonych żaróweczek. Wszystkie zapalone żaróweczki będą mieli MODERATORZY oraz osoby którym rangę będę nadawała ja po NOMINACJACH w dziale Nominacje.

Zobaczymy, jak się system przyjmie.

Zmiany wprowadzę 12.11 do tego czasu czekam na wszlekie uwagi.
Pozdrawiam
Admin

hadron
Znawca
Znawca

Postprzez hadron » 2008-11-07, 09:40

Chciałbym dodać jeszcze jedno. Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moja prośba. Chciałbym prosić o równą ocenę dotyczącą Moderatorów. Moim zdaniem moderatorzy winni być oceniani na tych samych zasadach co inni użytkownicy (chodzi mi w szczególności o zapalone żaróweczki). Swoją drogą winni być inaczej odróżniani od innych użytkowników - ale jedynie z tej racji, że są moderatorami danego działu. nie powinni od razu dostać pełny zarys lampek.
Jeżeli lampki mają być odzwierciedleniem wiedzy (w szczególności wszystkie zapalnone lampki) to proszę Admina o równe traktowanie moderatora z innymi użytkownikami, w tym i moją osobę - przede wszystkim.

Natomiast moja propozycja do wszystkich zapalonych lampek jest taka, że to użytkownicy powinni zgłaszać do Admina propozycje dla innych użytkowników do ich lampek. Ostateczna decyzja będzie oczywiście należeć do Admina.

Ja bardzo chętnie (pomimo wielu postów, gdzie niejednokrotnie mamy zdania odmienne) a zdarza się również, że w sposób oczywisty człowiek się myli, bo przeważnie pisze te posty w pracy, w chwili "wolnej", na kolanie, itd, zaproponuję do rangi wszystkich zapalonych żaróweczek anitę.p - jej wiedza jest bardzo duża i zasługuje na to z pełnym moim przekonaniem i uznaniem. Jest jeszcze dwóch użytkowników (oprócz mnie) którzy w niedługim czasie lub teraz winni zostać co najmniej moderatorami forum to jest Agulka i marzena - warto je docenić bo są po prostu dobre.

Tak według mnie powinno się oceniać użytkowników.
Każdy "punkt" za dowolny post nie oddaje rzeczywistości i przesłania tego forum - a więc wiedzy i pomocy - a to jest najistotniejsze na tym forum.

anita.p
Znawca
Znawca

Postprzez anita.p » 2008-11-07, 11:33

hadron napisał(a):Ja bardzo chętnie (pomimo wielu postów, gdzie niejednokrotnie mamy zdania odmienne) a zdarza się również, że w sposób oczywisty człowiek się myli, bo przeważnie pisze te posty w pracy, w chwili "wolnej", na kolanie, itd, zaproponuję do rangi wszystkich zapalonych żaróweczek anitę.p - jej wiedza jest bardzo duża i zasługuje na to z pełnym moim przekonaniem i uznaniem.

Hadronie dziękuję za wyróżnienie i vice versa przyjmij moje wyrazy uznania :-)

admin
Administrator

Postprzez admin » 2008-11-13, 09:42

Zmiany w systemie rang dokonane. Została dodana Ranga specjalna nadawana przez Aministratora po nominacjach użytkowników w dziale NOMINACJE.

Zostały zwięksozne też progi w rangach nadawanych na podstawie ilości postów, wcześniej zbyt szybko można było awansować.

Dział NOMINACJE został utworzony, proszę o zgłaszanie kandydatur w dziale NOMINACJE.

Wszelkie wprowadzone zmiany zostały uwzględnione w pierwszym poście tego tematu, aby nie było wątpliwości, jak w chwili obecnej wygląda system rang.
Pozdrawiam
Admin

Powrót do Organizacja forum