Informacje o zmianach i nowych możliwościach forum. Propozycje uzupełnień i modyfikacji, sygnalizowanie problemów technicznych związanych z korzystaniem z forum.

Moderatorzy: admin, RobertP

jw

jak odczytywać załączniki PDF

Postprzez jw » 2009-07-24, 14:20

dziś jest mój pierwszy dzień z wami
i malutki kłopot jak otworzyć załączniki może administrator da dostęp /pomocy/
pozdrawiam!

hadron
Znawca
Znawca

Re: jak odczytywać załączniki PDF

Postprzez hadron » 2009-07-25, 18:09

jw napisał(a):dziś jest mój pierwszy dzień z wami
pozdrawiam!

załączniki otwierasz jak zwykle w sposób standardowy

problem polega na tym - i już o tym pisałem do Naszego Admina - że można przesyłac pliki nie większe niż 256 KB i to tylko w 3 formatach tj. doc, pdf, jpg

Prośba więc do Admina

Szanowny Adminie

256 KB to stanowczo za mało jak na dzisiejsze czasy - proponuję aby nie przesadzić 1024 KB = 1MB

doc pdf jpg to formaty najczęściej używane ale aby np. zmieścić w jednym pliku większe pliki lub poprzednio podane pliki w ich formatach (oprócz oczywiście jpg, który już jest skompresowany) ja osobiście posługuję się archiwizatorem lub jak inny by nazwał "pakerem" - a te pliki niestety już nie wychodzą

proponuję więc udostępnić kilka bardziej znanych formatów jak np: zip, rar, 7z, exe, gif, docx, xml, ppt

ww. formaty plików raczej nie przekraczają 1 MB - oczywiście, że zdarzają się większe ale na Nasze potrzeby proponowana wielkosć pliku wydaje mi się że wystarczy

Reklama
admin
Administrator

Postprzez admin » 2009-07-27, 23:37

Kochani,

witam wszystkich pourlopowo :) Byłam w Danii w Legolandzie, bawiłam się jak dziecko. Teraz wracam do was i... zgodnie ze słuszną prośbą Hadrona:

1. został zwiększony maksymalny rozmiar załączników do 1024 kB
2. zostały dodane kolejne możliwe formaty załączników:
    zip, rar , 7z (jako najpopularniejsze "pakery");
    gif, png (jako popularne formaty obrazów);
    exe (odpadł, ze względu na bezpieczeństwo);
    docx (dodany w razie czego);
    xml - wydaje mi się, że nie będzie potrzebny, więc nie został dodany. Oczywiście, jeżeli widzicie potrzebę publikacji tego typu plików - dajcie znać;
    ppt - (oczywiście dodany).

Podsumowując:

Dopuszczalny maksymalny rozmiar załączników: 1024 kB

Dopuszczalne formaty:
jpg
png
gif
zip
rar
7z
ppt
pdf
doc
docx
xls
Ostatnio edytowano 2009-07-28, 00:38 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Admin

admin
Administrator

Re: jak odczytywać załączniki PDF

Postprzez admin » 2009-07-27, 23:50

jw napisał(a):dziś jest mój pierwszy dzień z wami
pozdrawiam!

Załącznik otwieramy przez kliknięcie w "Pobierz" w wiadomości zawierającej załącznik. Patrz przykład w załączniku :)

Pliki pdf otwieramy za pomocą programu Adobe Acrobat Reader. Jeżeli nie posiadasz tego progrmu, możesz pobrać go ze strony producenta: http://www.adobe.com/pl/. Program jest bezpłatny.

Załącznik dodajemy poprzez dodanie postu - pisząc post znajdujemy sekcję "Załącz plik". W tej sekcji klikamy w przycisk "Przeglądaj" i wybieramy plik do załączenia z dysku swojego komputera. Wpisujemy ewentualny komentarz i klikamy przycisk "Dodaj załącznik". Patrz przykład w załączniku :) Następnie postępujemy analogicznie, jak przy pisaniu standardowego postu - wpisujemy kod i klikamy w przycisk "Wyślij" na dole ekranu.
Pozdrawiam
Admin

Powrót do Organizacja forum