Co kontrolują inspektorzy, kary nakładane przez inspektorów, odpowiedzialność pracodawcy, odpowiedzialność pracowników.

Moderatorzy: admin, RobertP

lizie55

Wyrejestrowanie z ZUS

Postprzez lizie55 » 2009-06-02, 14:40

Witam
Prosze o odpowiedż na nastepujące pytanie:
Co powinnam zrobić i jakie grożą mi konsekwencje, jeśli nie wyrejestruje pracownika z zus w terminie 7 dni? Umowa została rozwiązana z upływem czasu na który była zawarta tj w kwietniu, ale dopiero teraz się zorientowałam że chyba nie zgłosiłam tego faktu księgowej i pracownik nie został wyrejestrowany.
Ostatnio edytowano 2015-05-13, 00:19 przez lizie55, łącznie edytowano 1 raz

Marcin

Postprzez Marcin » 2009-06-02, 19:18

Należy pracownika bezzwłocznie wyrejestrować! Osobie,która nie dopełniła tego obowiązku grozi kara grzywny.

Reklama
AGNIESZKA1

Postprzez AGNIESZKA1 » 2009-06-03, 09:32

Co się stało to się nie odstanie. Ale trzeba pracownika wyrejestrować jak najszybciej! Jeśli się to zrobi ZUS raczej nie powinien robić jakiś problemów, (przynajmniej mnie się to nie zdarzyło) bo przecież każdy może się pomylić, ale trzeba to po prostu zrobić. Gorzej by było jeśli ZUS przyjdzie na kontrolę i znalazłby taki błąd. Ale w momencie gdy pracodawca niezwłocznie sam naprawia pomyłkę to powinno być OK ;-)

kadry płace
Znawca
Znawca

Re: Wyrejestrowanie z ZUS

Postprzez kadry płace » 2016-04-27, 15:31

Szukasz porady z zakresu kadr, płac, zus? Potrzebujesz wiarygodnej opinii eksperta z rekomendacją działań, które trzeba podjąć aby uniknąć problemów podczas kontroli?
Tutaj znajdziesz rozwiązanie http://serwiszus.wip.pl?cid=K0011U&utm_ ... ampaign=zu

Powrót do Kontrola PIP i ZUS