Informacje z rynku pracy, rekrutacja i selekcja, motywowanie pracowników, polityka personalna, mobbing, dyskryminacja, planowanie karier, oceny okresowe, ustanie zatrudnienia i outplacement

Moderatorzy: admin, RobertP

cmesik

Co myślicie na temat outsourcingu kadr i płac?

Postprzez cmesik » 2017-01-19, 13:19

Moja firma powoli przymierza się do tego i planują, że u nas zostanie tylko podstawowa obsługa bieżącej dokumentacji pracowniczej. Przeglądam internet i faktycznie wiele osób się tym zachwyca i pisze, że warto. Jednak firm tego typu jest cała masa. Choć z tego co widzę, większość obsługuje małe przedsiębiorstwa, a my potrzebujemy kogoś kto ogarnie kilkaset osób. Zwróciłam uwagę na ofertę Unit4. Ktoś, coś może o tym słyszał? A może są tu osoby, które już korzystają z ich usług?

AskaR

Re: Co myślicie na temat outsourcingu kadr i płac?

Postprzez AskaR » 2017-04-06, 08:23

Nie wiem czy przy dużej ilości pracowników outsourcing to dobry pomysł... Moim zdaniem więcej zabawy z przerzucaniem danych tam i z powrotem, bo przecież po naliczeniu płac trzeba to zaciągnąć do systemu księgowego. A takie importy/eksporty sprawiają że wszystko trwa dwa razy dłużej i nie ma bieżącej informacji. A jeśli chce się szczegółowo kontrolować np. koszty wynagrodzeń, to też się zaczyna problem... Poza tym nie sądzę że obsługa tak dużej firmy byłaby tańsza niż zatrudnienie doświadczonej kadrowej która ogarnie wszystko na miejscu i poświęci swój czas jednej firmie, a nie dwudziestu różnym klientom.

Reklama
zdan3

Postprzez zdan3 » 2017-04-10, 14:23

Przy mniejszych firmach to zdecydowanie się opłaca, jeżeli takie biuro bierze ok 20zł od jednego pracownika (z takimi stawkami się ostatnio spotkałem) a w firmie pracuje 25 czy nawet 50 osób to wydaje się że jest to bardzo opłacalne rozwiązanie. Tak samo jest w przypadku outsourcingu IT również się opłaca szczególnie że na tym rynku jest obecnie spora konkurencja więc firmy dbają o jakość swoich usług i konkurencyjne ceny. Jeżeli chodzi o firmę zajmującą się obsługą sieci informatycznych w Łodzi darent.net świetnie się z nimi współpracuje, świetna komunikacja i zawsze mają czas mimo że z tego co słyszałem na brak klientów raczej nie narzekają.

Ajlar
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez Ajlar » 2017-07-07, 20:23

Czy to sie oplaca? Najlepiej sprawdzic samemu, korzystajac z pomocy darmowej wyceny kalkulatordlafirm.pl Podajemy tam kilka informacji o naszej firmie (celem wyceny, nie sa to informacje absolutnie wrazliwe czy tajne) i dostajemy wycene ile powinna mniej wiecej kosztowac dana usluga outsourcingu.
Mozna tam znalezc wyceny m.in:

- agencja interaktywna
- pozycjonowanie SEO
- tworzenie stron internetowych
- call center
- biuro rachunkowe
- firma rekrutacyjna
- firma sprzątająca
- faktoring
- agencja eventowa
- wyjazd integracyjny dla firm
- organizacja konferencji

Znajomosc orientacyjnej ceny pomoze nam w negocjacji przy podpisywaniu umowy, a wiec obnizy koszty w firmie.

sylwiaa

Postprzez sylwiaa » 2017-07-11, 09:44

Ja myślę że nie każdej firmie się to będzie opłacać, pozostaje jeszcze kwestia danych wrażliwych dlatego pewnie mało firm decyduje się na taki krok.

Powrót do Zarządzanie personelem (HR)