Emerytury powszechne, emerytury pomostowe, renty, postępowanie emerytalno-rentowe

Moderator: RobertP

kaka
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

W jaki sposob oszczędzacie na emeryturę

Postprzez kaka » 2015-12-04, 10:55

Mówi się,ze nasze pokolenie albo nie bedzie miało emerytury albo będzie bardzo niewielka. Jak w takim razie oszczędzacie sobie na emeryturę? Czy zbieracie pieniądze?

papa
Początkujący
Początkujący

Re: W jaki sposob oszczędzacie na emeryturę

Postprzez papa » 2015-12-05, 16:13

kaka napisał(a):Mówi się,ze nasze pokolenie albo nie bedzie miało emerytury albo będzie bardzo niewielka. Jak w takim razie oszczędzacie sobie na emeryturę? Czy zbieracie pieniądze?

Oczywiście,że tak. Znam wiele osób, które zupełnie nie oszczędzają na przyszłość ale nie jestem w stanie ich zrozumieć. Czułabym się nieco zagrożona jakbym nie miała żadnych oszczędnosci. Oszczędzanie na przyszłośc jest bardzo mądre. Daje to nam bardzo dobre zabezpieczenie. Pierwszym krokiem powinno być założenie sobie konta oszczędnościowego. Możemy do niego dokładać sobie co miesiąc pieniadze.
Obecnie bardzo dobrą ofertę ma smart bank - dają Wam na koncie oszczędnosciowym oprocentowanie 2,8%. Nie jest takie niskie.

Reklama
Marlena343

Postprzez Marlena343 » 2015-12-29, 14:49

Konto oszczędnościowe byłoby chyba jedną z najpopularniejszych metod w ramach inwestycji tradycyjnych. Ale są jeszcze inwestycje alternatywne, wina, dzieła sztuki, metale szlachetne. To nie jest wcale opcja dla mniej ostrożnych, ważne, żeby znać dobrze poznać przedmiot inwestycji. Np. wydaje się sporo publikacji o złocie, dużo wiarygodnych informacji można znaleźć w necie. No i akurat w złoto też prosto inwestować, bo sztabki i monety kupuje się po prostu za pośrednictwem serwisów inwestycyjnych, np. Mennicy Złota, jak ze sklepu internetowego.

janina1953

Postprzez janina1953 » 2016-02-19, 18:40

Można inwestować nie tylko w złoto, ale też inne kruszce. Dużo informacji na ten temat można znaleźć na stronie mennicy skarbowej, więc polecam tam zajrzeć jeśli jesteś zainteresowana tematem.

xdaniel5

Postprzez xdaniel5 » 2016-08-10, 08:17

ja regularnie przelewam określoną kwotę z wypłaty na 2 konto bankowe w innym banku, dodatkowo do tego konta nie wyrobiłem sobie karty aby nie kusić losu, jak zobacze jakaś promocję w sklepie :)

eSpecjalista

Postprzez eSpecjalista » 2016-08-26, 12:37

Jakoś bardzo ciężko mi uwierzyć, że ktokolwiek, dobrowolnie przelewa co miesiąc jakąś kwotę na konto i tam zbiera pieniądze.

ProManager38
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez ProManager38 » 2016-10-31, 11:55

Ja dywersyfikuje swoje oszczędności . Trochę daję w lokaty, trochę w złoto i srebro. Tak to wygląda. Bez dzieci i tak czeka was bieda.

kadki
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez kadki » 2017-03-02, 06:57

Jak już mowa o lokatach to chciałabym tylko przestrzec by nie inwestować swojego kapitału w polisolokaty. Ja niestety zaliczam się do grona oszukanych. Postanowiłam jednak wziąć sprawy w swoje ręce i działać, w końcu to nasze ciężko zarobione pieniądze. Znajoma skontaktowała mnie z Kancelarią Prawną Invictus. To dzięki nim sprawa ruszyła do przodu i pewnie niebawem odzyskam swoje środki.

kisiaq

Postprzez kisiaq » 2017-03-07, 19:33

Temat polisolokat jest mi dobrze znany, niestety. Zostałam oszukana ale nie poddałam się i walczyłam o swoje. Bardzo pomocna okazała się Kancelaria LEX. Dzięki nim udało mi się odzyskać stracone pieniądze. Warto zadzwonić i zapytać o więcej szczegółów.

kasiasalwa45

Postprzez kasiasalwa45 » 2017-03-15, 16:18

ja co miesiąc kwotę x odkładam na konto oszczędnościowe - niski tam jest procent ale póki co nie czuje sie jeszcze na siłach aby inwestowac

Adamila021
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez Adamila021 » 2017-06-07, 10:58

Ja staram się oszczedzac na wszystkim na czym sie da :D Oczywiscie w granicach rozsadku. Teraz mysle na wykonaniem audytu energetycznego, robi go firma. Ten audyt pozwala na oszczednosci na ogrzewaniu, wiec z biegiem lat na pewno wyjde sporo na plus ;)

MarcinOstrowski1990
Początkujący
Początkujący

Postprzez MarcinOstrowski1990 » 2017-06-26, 11:32

Najważniejszą kwestią jest to, aby wydatki były mniejsze niż przychody. Wystarczy, że każdego miesiąca odłożymy chociaż te 200 zł, to - przy założeniu że zaczniemy oszczędzać w stosunkowo młodym wieku, uzyskamy bardzo atrakcyjne zabezpieczenie na przyszłość. Grunt to po po prostu nie wydawać pieniędzy na zachcianki, których w rzeczywistości nie potrzebujemy. Nie kierujmy się opinią środowiska, które nam mówi, że coś powinniśmy posiadać, ciągle wymieniać posiadane produkty na nowe itd. Na emeryturę z ZuSu faktycznie nie ma co liczyć. Jeśli będzie, to będzie, ale na pewno nie wysoka...

monikabert90
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez monikabert90 » 2017-06-27, 19:50

Ja jestem zdania, że najlepszym sposobem na oszczędzanie jest po prostu zwiększenie swoich dochodów. Można to w prosty i przyjemny sposób zrobić wykonując dodatkową pracę przez internet. Zarabianie w ten sposób stało się ostatnio bardzo popularne. W jaki sposób zarabiać? Np. biorąc udział w programach afiliacyjnych. Są one dostępne na stronie MyLead - wystarczy się tam zarejestrować i wybrać te programy, które wzbudzą nasze zainteresowanie. Praca ogólnie polega na promowaniu jakiś produktów lub usług. Jeśli ktoś dzięki naszemu poleceniu zdecyduje się z nich skorzystać - dostajemy wynagrodzenie ;)

luky
Początkujący
Początkujący

Postprzez luky » 2017-07-24, 23:21

Oszczędzanie jest bardzo ważne, bo dzięki temu będziemy na starość spokojniejsi, a wiemy wszyscy jak to jest u nas z emeryturami. Obecnie jest tak dużo instytucji , które pomogą nam oszczędzać. Ja polecam rzetelną firmę z długoletnim doświadczeniem.

Drapichrust

Postprzez Drapichrust » 2017-08-08, 12:10

Gdzieś przeczytałem, że niezależnie od zarobków trzeba starać się oszczędzać, choćby małą kwotę. No i nie przywiązywać się do aktualnej stopy życiowej bo w razie spadku wynagrodzenia ciężko jest się przestawić. Ja również nie wierzę w emeryturę, i raczej te składki traktuje jako daninę dla Państwa. Myślę ze jakieś lokaty do dobre rozwiązanie.

Następna strona

Powrót do Emerytura i renta