Informacje z rynku pracy, rekrutacja i selekcja, motywowanie pracowników, polityka personalna, mobbing, dyskryminacja, planowanie karier, oceny okresowe, ustanie zatrudnienia i outplacement

Moderatorzy: admin, RobertP

szkoleniowy
Początkujący
Początkujący

Jakie wyjazdy i szkolenia integracyjne?

Postprzez szkoleniowy » 2013-04-11, 21:02

Ciekaw jestem Waszych doświadczeń z organizowaniem wyjazdów team building - czy to był raczej fun czy edukacja? Biesiadowanie czy faktycznie budowanie zespołu?

Tak sobie myślę że sensownie zorganizowany wyjazd integracyjny powinien naprawdę integrować zespół, a nie tylko bawić.

Spotkanie integracyjne musi być poprzedzone jakimś przemyślanym audytem potrzeb szkoleniowych, żeby pracownicy mogli się wypowiedzieć jaki wyjazd czy szkolenie integracyjne ich interesuje.

Można też wyjazd połączyć z dobrym np. szkoleniem biznesowym – nie mam tu na myśli jakiegoś nudnego kursy z zarządzania prowadzonego jako całodzienny wykład pana profesora. Równie dobrze to może być wkręcająca wszystkich
gra szkoleniowa.

Generalnie jestem zdania dobry team building, wyjazd motywacyjny czy szkolenie ma służyć pracownikom – wiec najpierw trzeba ich spytać o zdanie, a potem dopiero coś organizować. Najgorszy pomysł to wybrać coś tylko dlatego że spodobało się to szefowi albo działowi zamówień, a program szkolenia czy imprezy w ogóle nie kręci samych uczestników.

Jakie są Wasze doświadczenia?

profinfo

Postprzez profinfo » 2015-05-20, 15:20

Takie szkolenia to z pewnością dobry pomysł. Efektywność pracowników między którymi istnieją zdrowe i koleżeńskie relacje jest z pewnością wyższa. Szczególnie w długim okresie może to mieć duże znaczenie.

Reklama
intensos90

Re: Jakie wyjazdy i szkolenia integracyjne?

Postprzez intensos90 » 2017-01-16, 00:43

Organizowałam takie wyjazdy dwukrotnie. Za pierwszym razem było jednak więcej funu i nie do końca byłam z tego faktu zadowolona. Oczywiście zbudowane w tym czasie relacje koleżeńskie zawsze są wartością również dla firmy. Za drugim razem czas był bardziej wypełniony - prawie cały jeden dzień zajęła gra szkoleniowa (swoją drogą świetna rzecz). Chciałam uniknąć nudnych wykładów czy szkoleń i dlatego zdecydowaliśmy się na taką formę i był to strzał w dziesiątkę. Drugi dzień przeznaczyliśmy na zabawy integracyjne zorganizowane przez firmę zajmującą się takimi imprezami.

landrynka
Specjalista
Specjalista

Postprzez landrynka » 2017-01-28, 20:06

Na zorganizowanie takiej imprezy warto wynająć taki namiot https://dokumentacjadlazaawansowanych.w ... rumkadrowe. Na pewno będzie to korzystniejsze niż wynajęcie lokalu, po za tym organizacja imprezy plenerowej jest bardziej opłacalna.

Beyonce
Specjalista
Specjalista

Re:

Postprzez Beyonce » 2017-05-29, 11:09

profinfo napisał(a):Takie szkolenia to z pewnością dobry pomysł. Efektywność pracowników między którymi istnieją zdrowe i koleżeńskie relacje jest z pewnością wyższa. Szczególnie w długim okresie może to mieć duże znaczenie.

Otóż to, wysłanie pracownika na wartościowe szkolenie czy inna forma motywacji jest skutecznym sposobem na to, aby firma działała bardziej efektywnie. Podarowując pracownikowi kartę z systemy motywacyjne otwiera się przed nimi wiele drzwi, które mają mu pomóc w dalszym rozwoju czy życiu codziennym. W zamian pracodawca zyska lojalnego i dobrego pracownika.

michael

Postprzez michael » 2017-05-31, 11:45

Wiem, że niektóre firmy rezygnują z imprez firmowych, bo boją się, że pracownicy mogą się na nich źle zachowywać… Wiadomo, że duża ilość alkoholu potrafi sprowokować do różnych zachowań, więc sądzę, że najlepiej ograniczyć jego ilość na takim evencie… Lepiej zapewnić pracownikom ciekawe rozrywki, które kreatywnie zajmą im czas :) W tym celu warto skontaktować się z dobrą firmą eventową np. Gamma Discover. Zobaczcie na ich stronie, co są w stanie zaoferować!

Fificja
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez Fificja » 2017-06-05, 11:40

W poprzedniej firmie, w której pracowałam, wyjazdy integracyjne kompletnie się nie sprawdziły. W końcu szef z nich zrezygnował i zdecydował się na wsparcie Sodexo. Okazało się, że karty podarunkowe dużo bardziej motywują pracowników niż wszelkiego rodzaju integracje.

t123izyy

Postprzez t123izyy » 2017-06-28, 15:56

Jeżeli ktoś szuka miejsca na taki wyjazd który ma łączyć ze sobą szkolenie i integracje pracowników to polecam takie sale konferencyjne nad morzem solaris.turystyka.pl/konferencje. Sale są bardzo dobrze wyposażone więc szkolenie nie będzie problemem a okolica sprzyja integracji. Okolica jest bardzo spoko ośrodek jest przy samej plaży praktycznie a Łazy to całkiem ciekawa miejscowość na pewno nikt nie będzie się tam nudził.

kadki
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez kadki » 2017-07-21, 22:39

W organizacji wyjazdów integracyjnych niezwykle ważny jest dobry transport! Ważne, by wszyscy uczestnicy dotarli na czas, w jak najbardziej komfortowych warunkach, a po integracji wrócili bezpiecznie do domów. Ze swojego doświadczenia polecić mogę firmę DreamBus https://dokumentacjadlazaawansowanych.w ... rumkadrowe. Wygodne autokary, punktualność, życzliwi kierowcy – to ich wyróżnia.

landrynka
Specjalista
Specjalista

Postprzez landrynka » 2017-07-26, 19:03

Wydawało mi się tylko, ze przygotowanie takiego szkolenia dla pracowników jest łatwe. Jednak jak nie ma się o tym pojęcia to zadanie jest trudne. Dobrze , że z takimi rzeczami można zgłosić się do Most Wanted. Z tego co czytałem, to pomagają zorganizować i zaplanować takie szkolenia

Adamantowa1
Specjalista
Specjalista

Postprzez Adamantowa1 » 2017-07-29, 02:25

Ja miałam takie organizowane z soyer Udział w ich szkoleniach to był bardzo dobry wybór. Byłam już na 3 różnych szkoleniach u różnych firm i właśnie Soyer mi najbardziej przypadł do gustu - są wyrozumiali względem kursanta, profesjonalnie podchodzą do tematu no i oferują na prawdę specjalistyczne szkolenia - przydatne.

lidiaa851
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez lidiaa851 » 2017-08-15, 12:09

Takie wyjazdy i szkolenia to z pewnością dobry pomysł - pozwalają poprawić relacje pomiędzy pracownikami, zwiększyć ich efektywność. Chyba najlepiej zorganizować je w jakimś hotelu - wszystko jest bowiem na miejscu, nie trzeba się martwić o nocleg, ani catering. Pod Warszawą nada się Hotel Afrodyta - w okolicy niewiele jest miejsc z taką ofertą biznesową.

kasai
Początkujący
Początkujący

Postprzez kasai » 2017-08-21, 11:12

Warto stawiać na rozwój pracowników, bo ich zdobyta wiedza przełoży się na lepiej wykonywaną prace i rozwój naszej firmy. A inwestycja w szkolenie na pewno przyniesie zysk i zwrot. My korzystamy ze szkoleń organizowanych przez firmy, coś jak https://inprogress.pl/szkolenia/zarzadzanie-projektami-programami-i-portfelem/prince2/. jeśli wiemy, ze dane szkolenie będzie w naszym mieście to zapisujemy na nie naszych pracowników.

gogear
Początkujący
Początkujący

Postprzez gogear » 2017-08-21, 11:51

Wiele firm obecnie decyduje się na takie wyjazdy. Najlepiej chyba skorzystać z firm, które zajmują się organizacją takich wypadów. U mnie w firmie korzystało się z usług http://bcamp.pl/dla-firm/ . Wyjazdy integracyjne są organizowane w Istebnej, a program można omówić indywidualnie pod grupę.

yamiza
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez yamiza » 2017-08-23, 18:46

Ciekawym miejscem na zorganizowanie takiej konferencji czy eventu biznesowego jest też Rezydencja Luxury Hotel w Piekarach Śląskich. Mają do dyspozycji 6 komfortowych sal, z pełnym wyposażeniem audiowizualnym. Dodatkowo na miejscu smaczna kuchnia - często nowe i różnorodne menu. Możliwość relaksu w tamtejszym SPA to kolejny miły dodatek :)

Następna strona

Powrót do Zarządzanie personelem (HR)