Ogólne zagadnienia dotyczące praktyki stosowania przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, ubezpieczenia zdrowotnego, hr

Moderatorzy: admin, RobertP, anita.p

Eni
Znawca
Znawca

komornik a pożyczka z ZFŚS

Postprzez Eni » 2010-05-27, 07:54

witam!
Mam następujący problem - otrzymaliśmy zajęcie komornicze jednego z naszych pracowników (pech chciał, że dostarczono je na 1 dzień przed wypłatami i teraz muszę zrobić korektę listy płac... :-? ) - wiem, że muszę zostawić 1 317zł brutto, problem w tym że do tej pory potrącałam temu pracownikowi ratę pożyczki z ZFŚS - czy teraz też mogę mu potrącić poż. a zajęcie komornicze w pozostałej części, czy też zajęcie jest "ważniejsze" i to właśnie pieniążki dla komornika mam potrącić, a ratę poż. z ZFŚS pracownik może co najwyżej wpłacić nam w kasie (czego pewnie nie zrobi, jak mu te marne grosze zostaną... ;-) )

pracownik ma 1863,60 zł brutto - po odjęciu wszystkich składek, wychodzi że mogę potrącić 380,20 zł - zostanie kwota wolna (984,15 zł) dobrze liczę :?:
a co oznacza sformułowanie: "do każdej przekazywanej kwoty należy doliczyć opłatę stosunkową w wys. 8,00 % kwot przekazywanych oraz opłatę za przelew 2,00 zł" :?:

próbowałam rozwikłać to sama...ale im więcej czytam na ten temat, tym mam większy mętlik w głowie :roll:
apeluję więc do bardziej doświadczonych w tej kwestii (ja z komornikami dotychczas "nie miałam przyjemności" :) ) o pomoc i podpowiedzi:-)

z góry baaardzo serdecznie dziękuję :-)

anka123
Początkujący
Początkujący

Re: komornik a pożyczka z ZFŚS

Postprzez anka123 » 2017-12-06, 09:15

Jak w 2018 roku kształtują się kwoty wolne od potrąceń?

Powrót do Prawo pracy w praktyce - tematy ogólne