Dokumentacja czasu pracy, planowanie pracy, praca nadliczbowa, praca w dni wolne, systemy i rozkłady czasu pracy

Moderatorzy: admin, RobertP, notosiup

ubek
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez ubek » 2011-08-31, 06:19

Dzięki. Powiedz mi jeszcze, jak się postępuje z ewidencją czasu pracy - chodzi m idokładnie o fakt zapozania z nią pracownika. W sztandarowym modelu pracownik podpisuje tylko listę obecności, zawierającą defacto tylko info o tym, ze przybył do pracy. Na jego żądanie mam mu udostępnić do wglądu/powielenia prowadzoną przeze mnie ewidencję. Czy powinienem obligatoryjnie zapoznawać pracowników z nią? Prowadzę roczną kartę w arkuszu kalkulacyjnym. Czy mam ją drukować ?

W jednym poście tyle zagadnień:)
I jeszcze BHP - częstotliwość szkoleń - co 2 lata pracownicy, co 5 lat kadra zarządzająca?
Ostatnio edytowano 2011-08-31, 06:20 przez ubek, łącznie edytowano 1 raz

ubek
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez ubek » 2011-09-01, 06:39

Dzięki. A co z kontrolami - powiedzmy że ewidencję mam elektroniczną - na komputerze poza firmą - wpada kontrola i prosi o ewidencję a ja mówię - będzie za kilkadziesiąt minut - wydrukowana. Jest to dopuszczalne? Chm - mentalnie raczej nie - bezpiecznie będzie co miesiąc je po prostu drukować...

Reklama
Kasia1973
Znawca
Znawca

Postprzez Kasia1973 » 2011-09-01, 08:03

szczerze mówiąc nie wiem jak kontrola podchodzi do elektronicznej ewidencji czasu pracy, bo u mnie odkąd jest system elektroniczny kontroli nie było. Ale ja niczego nie drukuję, będę jak przyjdą i sobie zażyczą...

ubek
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez ubek » 2011-09-01, 18:37

Beata - dzięki. Ciekawe czy każdy taki jest....

kadry płace
Znawca
Znawca

Re: ewidencja czasu pracy

Postprzez kadry płace » 2016-01-26, 00:27

W temacie czasu pracy najlepiej pytać tutaj: http://www.portalkadrowy.pl/czas-pracy/ ... su-pracy-1
Masz pewną i wiarygodną opinię przygotowywaną specjalnie dla Ciebie

Marlena343

Postprzez Marlena343 » 2016-08-30, 07:50

A ja chętnie polecę rcp firmy Infinite, bo naprawdę zdaje egzamin przy planowaniu czasu pracy w firmie. Ja to nawet nie myślę o tym, czy lepsze jest papierowe czy elektroniczne rozliczanie, od razu zakładam, że elektroniczne, najwyżej mogę się zastanawiać nad tym, program której firmy jest lepszy dla konkretnej firmy.

KatarzynaMiller
Początkujący
Początkujący

Postprzez KatarzynaMiller » 2016-11-16, 13:02

ja ogolnie prowadze sobie ewidencje czasu pracy wlasnie elektronicznie - jak wiadomo, jest zdecydowanie szybciej. ogolnie to ulatwiam sobie to jeszcze tak, ze to pracownicy wpisuja godziny pracy
ja je na koniec miecha kontroluje i drukuje - w razie kontroli wlasnie. Nie mialem poki co problemow. A program mam systim i polecam przy okazji, sprawdzony ;)

kadry płace
Znawca
Znawca

Postprzez kadry płace » 2016-12-07, 11:16

Audyt dokumentów, ułożenie grafików i szkolenia związane z czasem pracy - zgodnie z indywidualnymi potrzebami pracodawcy
https://www.portalkadrowy.pl/audytdokumentow

Sprawdzimy dokumenty związane z czasem pracy. Podpowiemy, które rozwiązania mogą być ryzykowne, a które korzystne. Przygotujemy rozkłady czasu pracy odpowiadające indywidualnym potrzebom pracodawcy. Zorganizujemy indywidualne szkolenie uwzględniające grafiki czasu pracy oraz wewnętrzne regulaminy firmy.

Korzyści
- sprawdzenie stosowanych rozwiązań,
- uzyskanie korzystnych dla pracodawcy grafików czasu pracy,
- oszczędność czasu i kosztów szkolenia, poszkoleniowa analiza efektów szkolenia.

https://www.portalkadrowy.pl/audytdokumentow

mszczyplo
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez mszczyplo » 2017-04-24, 11:01

Jak często uzupełniać ewidencję czasu pracy i kto tego dokonuje?

Kasia1973
Znawca
Znawca

Postprzez Kasia1973 » 2017-04-24, 21:23

ewidencję należy prowadzić tak, aby na jej podstawie można było dokonać wypłaty wynagrodzenia - czyli na bieżąco, raz w miesiącu przed wypłatą przekazać osobie dokonującej wypłaty, najczęściej jest to osoba od płac. Ewidencję prowadzi pracodawca - może to robić kadrowa, może kierownik/przełożony, bo jemu najłatwiej wpisywać dane na bieżąco, wie kiedy pracownik jest w pracy, a kiedy i z jakiego powodu go nie ma.

kasai
Początkujący
Początkujący

Postprzez kasai » 2017-05-24, 13:38

Ewidencja czasu pracy musi być prowadzona na bieżąco. Nie lubiłam nigdy wypełniać tych tabel bo często o tym zapominałam i z tego powodu miałam później problemy. Szef poszedł po rozum do głowy - mamy Grafik Optymalny (https://www.portalkadrowy.pl/czas-pracy ... su-pracy-1) w firmie i nie dość, że rozwiązuje problem ewidencji czasu pracy to dostaję jeszcze istotne powiadomienia bez odchodzenia od biurka.

bo0michal

Postprzez bo0michal » 2017-06-26, 16:01

Potwierdzam, ze ewidencja musi być prowadzona na bieżąco i być zamknięta do końca danego okresu rozliczeniowego, bo na jej podstawie przyznawane są wynagrodzenia. Dobrze jest tego przestrzegać, bo potem przed końcem miesiąca wszystko będzie robione na szybko i można o czymś zapomnieć. A to jednak dość istotna kwestia.

marzena28

Postprzez marzena28 » 2017-11-29, 14:20

Dzień dobry! Ja też zawsze miałam problem z obliczaniem dni urlopu, ekwiwalentu itd. Firma, w której obecnie pracuję korzysta z narzędzia do ewidencji czasu pracy, rozliczania urlopu i delegacji. Serdecznie polecam wszystkim firmom! Duże ułatwienie i dla pracowników! Narzędzie to nazywa się onPoint.pl

Kalala

Postprzez Kalala » 2017-12-15, 15:17

Moimi pracownikami zajmuje się https://www.bpg.pl, korzystam z ich kompleksowych usług kadrowo-płacowy.
Jeżeli chodzi o usługi kadrowe to odciążaj mnie w takich sytuacjach jak prowadzenie teczek osobowych pracowników jak i wszystkich kartotek wynagrodzeń, kartotek urlopowych, kartotek ewidencji czasu pracy i świadect lakerskich. Dodatkowo kontrolują historię pracowników jak i dbają o nich bo gdy jest potrzeba skierują go na badania lekarskie. Również sporządzają umowy o pracę, cywilnoprawne, świadectwa pracy, oświadczenia zgodnie z Kodeksem Pracy.

bastek55

Postprzez bastek55 » 2018-06-22, 16:00

Witam, bardzo ciekawy temat i przyszłościowy w ostatnim 2017 roku coraz więcej firm zdecydowało się na kontrolę pracownika, dlatego myślę że ewidencja czasu pracy w przyszłości będzie bardzo popularna, na rynku jest dużo podmiotów jak np. hertzsystems.com którzy specjalizują się w kontroli pracownika

Poprzednia strona

Powrót do Czas pracy