Wypowiadanie umów, rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, rozwiązanie umowy przez pracownika, ochrona przed zwolnieniem, wygaśnięcie stosunku pracy
xrsxrs
Początkujący
Początkujący

Porzucenie pracy

Postprzez xrsxrs » 2018-01-06, 00:17

Czy ma jakieś znaczenie łagodzące dla pracownika że porzuci pracę dopiero po złożeniu wypowiedzenia? W sensie mogą go spotkać mniejsze (lub wcale) konsekwencje?
I tak z ciekawości :-) - dlaczego tak rzadko się zdarza że pracodawcy domagają się odszkodowania itp w przypadku porzucenia przez pracownika pracy. Czy jest to dla nich jakaś uciążliwa biurokracja i dużo zachodu czy w czym rzecz :-) ? Czy może boją się że pracownik np. pójdzie do inspektoratu pracy bądź sądu pracy i ujawni wszystkie zachodzące w pracy przegięcia kadrowe, prawne, bhp itp?, które zwykle są starannie ukrywane przed każdym spodziewanym audytem.

Kasia1973
Znawca
Znawca

Re: Porzucenie pracy

Postprzez Kasia1973 » 2018-01-06, 22:48

łagodzące w jakim sensie? porzuca pracę i dostaje art. 52 pod warunkiem że zdąży odebrać pismo w trakcie wypowiedzenia, bo jeżeli dopiero po okresie wypowiedzenia, to umowa rozwiąże się w trybie ustawowym (wypowiedzenie), tyle że pracownik nie otrzyma wynagrodzenia od momentu porzucenia pracy do daty rozwiązania umowy. No i oczywiście spali po sobie mosty, a przecież nigdy nie wiadomo, czy kiedyś gdzieś się nie skrzyżują drogi pracownika i pracodawcy. Jeżeli chodzi o odszkodowanie, to mam wrażenie że pracodawcom zwyczajnie szkoda zachodu i fatygi - sprawa w sądzie to też koszt....A pieniądze z odszkodowania chyba nie są aż tak duże...dla samej satysfacji?

Reklama
xrsxrs
Początkujący
Początkujący

Postprzez xrsxrs » 2018-01-07, 00:32

a odnośnie tej kary to też dla pracodawcy dużo zachodu? cytuje: pracodawca może nałożyć karę pieniężną w wysokości jednodniowego wynagrodzenia za każdy dzień nieobecności (miesięcznie nie więcej niż 1/10wynagrodzenia).
Kasiu czasami warto spalić po sobie mosty i pracownik już o to zadba żeby nie trafić nigdy na tego samego pracodawce, skoro jest tysiące lepszych, którzy zrozumieją że pracownik musiał w ten sposób porzucić pracę ;-)

Kasia1973
Znawca
Znawca

Postprzez Kasia1973 » 2018-01-07, 22:30

skoro zrozumieją.....ja nie wyobrażam sobie porzucić pracę i potem mieć art. 52 w św. pracy.

anka12

Postprzez anka12 » 2018-02-07, 17:11

Ja także nie wyobrażam sobie porzucenia i artykułu 52... To nie dla mnie.

Powrót do Rozwiązanie stosunku pracy