Umowa na okres próbny, umowa na zastępstwo, umowa na czas określony, umowa na czas wykonania określonej pracy, umowa na czas nieokreślony, określanie warunków zatrudnienia, zmiana warunków zatrudnienia, zmiana danych w umowie, staż pracy, stosunek pracy, zatrudnianie w spółkach, zatrudnianie cudzoziemców
krifa
Początkujący
Początkujący

Podatek marynarzy

Postprzez krifa » 2018-01-17, 21:08

Hej, mam pytanie macie w rodzinie marynarzy? Wystąpił pewien problem otóż kuzyn podjął się takiego zawodu i nie wiemy gdzie odprowadzane są jego podatki, za nic nie możemy uzyskać odpowiedzi na to pytanie, jedni mówią że odprowadzane są za granicą inni że w Polsce, tam gdzie firma. Jak to jest w przypadku takiego zawodu?

oliwier

Re: Podatek marynarzy

Postprzez oliwier » 2018-01-22, 12:11

a gdzie jest zatrudniony w sensie kto jest jego pracodawca?

Reklama
Gaia
Początkujący
Początkujący

Postprzez Gaia » 2018-01-25, 14:57

W firmie nie udzielają takich odpowiedzi? Dziwne!

klarus
Początkujący
Początkujący

Postprzez klarus » 2018-01-29, 20:01

Gaia ja miałem ten sam problem, w firmie udzielają nie jasnych odpowiedzi szczególnie jeżeli nie pływamy dla jednej firmy, ja znalazłem coś takiego http://radcaprawny-trojmiasto.pl/miejsc ... marynarza/ ogólnie jest tak że jeśli państwo flagi statku, lub flagi agencji mają umowę o unikaniu podwójnego opodatkownia, to płaci się tylko tam, lub tu, gdzie taniej.

Powrót do Zatrudnianie pracowników