Umowa na okres próbny, umowa na zastępstwo, umowa na czas określony, umowa na czas wykonania określonej pracy, umowa na czas nieokreślony, określanie warunków zatrudnienia, zmiana warunków zatrudnienia, zmiana danych w umowie, staż pracy, stosunek pracy, zatrudnianie w spółkach, zatrudnianie cudzoziemców
AnitaZeb

Zatrudnienie a staż pra

Postprzez AnitaZeb » 2018-01-24, 22:15

Witam,
mam możliwość awansu na stanowisko kierownicze w jednostce budżetowej,w której jestem zatrudniona. Posiadam wymagane wykształcenie wyższe, jednak nie posiadam narzuconego przez ustawę o pracownikach samorządowych stażu pracy - w poprzednich pracach byłam zatrudniona na zlecenie.
Przejrzałam ustawę, w której jest napisane, że w wyjątkowych sytuacjach można ominąć staż pracy, ale nie dotyczy to kierowników. Jest jakich sposób, żeby to ominąć? Mianowanie? Awans wewnętrzny?
Druga sprawa czy w przypadku oddelegowania pracownika na 3 miesiące do pełnienia innych obowiązków też trzeba brać pod uwagę staż pracy? Pytam odnośnie powyższego. Czy pracodawca może oddelegowac do pełnienia obowiązków kierownika pracownika bez odpowiedniego stażu - wg ustawy o pracownikach samorządowych 3 lata.
Nadmienię, że mam dwuletni staż pracy.
Proszę o pomoc.

zegarmistrz
Początkujący
Początkujący

Re: Zatrudnienie a staż pra

Postprzez zegarmistrz » 2018-01-25, 11:17

Niestety nie jestem w stanie pomoc.

Reklama
Qwertua
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez Qwertua » 2018-02-05, 15:39

Większośc staży jest niestety darmowych, choć tutaj http://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci ... 23237.html czytam sobie o tym, że pracodowcy coraz bardziej nastawiaja sie na kształcenie swoich pracowników. Moim zdaniem to bardzo ważne. No i jak dana firma wykształci pracownika za swoje pieniadze to i tez jego los w firmie bedzie pewniejszy.

Arkadiusz1
Specjalista
Specjalista

Postprzez Arkadiusz1 » 2018-02-19, 01:01

Jeśli macie odpowiednie kwalifikacje, to nie powinniście mieć problemów z zatrudnieniem. Zastanówcie sie dobrze, czy na pewno składacie podania na odpowiednie stanowiska. Aby mieć 100% pewności że wybieracie dobrze, warto skonsultować się z takimi firmami doradztwa jak Team Quest. W https://teamquest.pl/praca sami zobaczcie, z jakimi firmami współpracują. Jest duża szansa, że stanowisko w którejś z nich trafi się Wam.

Powrót do Zatrudnianie pracowników