Badania wstępne, badania okresowe, szkolenia bhp, odzież i obuwie ochronne oraz środki ochrony indywidualnej
tigeeer
Zaawansowany
Zaawansowany

Alergia - choroba zawodowa

Postprzez tigeeer » 2018-01-22, 20:33

Waszym zdaniem alergia może być chorobą zawodową? Mój brat pracuje przy wycince drzew, i właściwie odkąd pracuje to na jego skórze wystąpiła dziwna wysypka. Do tego uporczywy katar. Wysyłam go na takie testy alergiczne http://alergiczne.info/poznan-testy-alergiczne/ aby dowiedzieć się, czy to faktycznie alergia a jeżeli tak - to czym jest spowodowana.

Bronislawlo412

Re: Alergia - choroba zawodowa

Postprzez Bronislawlo412 » 2018-03-08, 13:02

Agencja http://www.chris-chris.co.uk/ oferuje towarzystwo luksusowych, atrakcyjnych i bardzo zmysłowych dziewczyn, które zadbają o męską przyjemność i satysfakcję. Obejrzyj niepowtarzalna galerię ich zdjęć i od razu umów się z którąś z nich na spotkanie.

Reklama
bombaj17
Początkujący
Początkujący

Postprzez bombaj17 » 2018-03-19, 10:37

Oczywiście, że może. Niestety, mamy takie czasy, że powietrze jest, zarówno w Polsce, jak i na świecie, dosyć mocno zanieczyszczone. W dodatku trzeba liczyć się z tym, że kilmatyzowanie biur nie sprzyja zachowaniu przez nas końskiego zdrowia. Tyle się teraz na przykład mówi o smogu, ale jakoś nie widać specjalnej chęci po stronie polityków, żeby zająć się tym problemem na poważnie. Ponadto niedawno został zlikwidowany urząd pełnomocnika ds. smogu i nie wiadomo, kto się tym problemem zajmie. A wracając do problemu alergii, wychodzę z założenia, że w wielu branżach, gdzie jesteśmy narażeni na kontakt z chemikaliami. Nawet jeśli nie jesteśmy uczuleni początkowo na daną substancję, to rozwinięcie się uczulenia może pozostawać kwestią jedynie czasu. Dlatego moje zdanie jest takie, że warto regularnie się badać, dzięki temu powinniśmy mieć pewność, czy w danym momencie coś nam zagraża czy nie. U mnie na przykład astma współgra z alergią, więc jakby cierpię podwójnie. Na szczęście lata leczenia sprawiły, ze - http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/leczenie-dorazne-i-podtrzymujace,8.html aktualnie czuję się znacznie lepiej i mogę funkcjonować niemal normalnie.

tomek993
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez tomek993 » 2018-04-18, 12:00

Alergia pojawia się z różnych powodów i czasami nawet przebiega tak łagodnie, że o niej nie wiemy i lekceważymy wszystkie objawy. Moja znajoma ma alergię na kurz i roztocza, więc wyobraźcie sobie, że w jej domu musi być non stop czysto, a każde sprzątanie przychodzi z trudem. Jeśli macie jakieś podejrzenia to tutaj więcej o testach alergicznych na kurz. Wydaje mi się, że warto czasami takie testy sobie zrobić, dla zdrowia.

Powrót do Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP)