Informacje z rynku pracy, rekrutacja i selekcja, motywowanie pracowników, polityka personalna, mobbing, dyskryminacja, planowanie karier, oceny okresowe, ustanie zatrudnienia i outplacement

Moderatorzy: admin, RobertP

MarcinOstrowski1990
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2017-01-16, 10:34

Badania satysfakcji pracowników

Postprzez MarcinOstrowski1990 » 2017-01-16, 14:02

Mam pytanie do obecnych tutaj przedsiębiorców. Czy przeprowadzaliście do tej pory badania satysfakcji pracowników, a jeśli nie, to czy bierzecie pod uwagę taką możliwość? Pracuję w firmie badawczej i ostatnimi czasy notujemy stały wzrost zainteresowania tego typu pomiarami, zwłaszcza jeśli chodzi o branżę produkcyjną. Sądzę, że może to wynikać z rozpoczynającego się już chyba na dobre rynku pracownika: zatrudnieni zaczynają dyktować warunki, nie obawiają się już utraty pracy, jeśli ta nie spełnia ich oczekiwań.

Z praktycznego punktu widzenia muszę jednak przyznać, że kadry raczej niechętnie biorą udział w ankietowych badaniach satysfakcji. Obawiają się tego, iż pomiar nie będzie anonimowy, a wobec nich samych zostaną wyciągnięte negatywne konsekwencje. Przed rozpoczęciem badań jest więc konieczne przeprowadzenie kampanii promocyjnej, która nie tylko ukarze personelowi potencjalne korzyści z wzięcia udziału w badaniu, ale właśnie pozwoli jednocześnie zapewnić o całkowitej anonimowości. W firmie badawczej, w której obecnie pracuję, wykorzystujemy mechanizm jednorazowych kodów, dosyć dobrze się to sprawdza.

Czy dostrzegacie zasadność prowadzenia takich badań w swojej firmie? Zapraszam do dyskusji.
Dowiedz się, co Twoi pracownicy myślą o swojej pracy i jaka jest ich motywacja. Zwiększ wydajność załogi i utrzymaj najlepsze kadry! Zleć realizację badań pracowników firmie badawczej Biostat.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/

jjusti18
Znawca
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2017-04-02, 15:39

Re: Badania satysfakcji pracowników

Postprzez jjusti18 » 2017-12-01, 15:39

Co prawda nie, ale u mnie firmie wydaje mi się że pracownicy są zadowoleni ze swoje pracy, wynagrodzenia itp. Dbam o to, żeby każdy pracownik był w pełni usatysfakcjonowany. Bardzo mi pomógł ten blog motywacja w pracy, ponieważ dowiedziałam się z niego jak ważna jest motywacja. Tutaj poznałam wskazówki jak wznowić u siebie motywację, zmienić swoje nastawienie- to skierowało mnie do właściwego działania.

Reklama
romek4434
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-01-24, 11:11

Re: Badania satysfakcji pracowników

Postprzez romek4434 » 2018-01-24, 11:13

a jakie to badania są

_____________________
http://www.marylebone-escorts.com

szachmat89
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2017-12-23, 12:31

Re: Badania satysfakcji pracowników

Postprzez szachmat89 » 2018-05-10, 19:51

W mojej firmie od niedawna działa system https://www.nais.pl/pokolenie-y-w-pracy-ratunku-2/ Świadczenia dodatkowe, benefity, korzyści z pracy to elementy, które nie stanowią już tylko dodatku do wynagrodzenia, lecz są jego nieodłączną częścią, uzupełnieniem wynagrodzenia, które na współczesnym rynku pracy spełnia wiele funkcji. Benefity powinny przyciągać do pracy utalentowanych pracowników, motywować ich do osiągania lepszych wyników, zachęcać do pozostania w firmie oraz utwierdzać w przekonaniu, że firma dba o ich poczucie bezpieczeństwa, możliwości rozwoju oraz zachowanie równowagi między życiem zawodowym a osobistym.

ynos89
Znawca
Znawca
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2017-09-14, 12:18

Re: Badania satysfakcji pracowników

Postprzez ynos89 » 2018-12-18, 15:28

Nie, nie korzystałam z takich badan. Ale u nas w firmie panuje dość luźna atmosfera – jeżeli coś jest nie tak, to nikt nie ma oporów związanych z tym, aby do mnie przyjść i o tym powiedzieć, mamy bardzo koleżeńską i szczerą atmosferę w biurze. Co mnie naturalnie bardzo cieszy. Myślę, że udało nam się to wspólnie wykreować dzięki temu, że wszystko u nas jest bardzo ludzkie – dbam na przykład o to, aby pracownicy mieli zagwarantowane benefity w rodzaju podarunkowych kart prepaid, takich jak te na przykład: https://www.edenred.pl/pl/karty-podarun ... dla-ciebie . Dzięki temu są zmotywowani do pracy i bardzo lojalni, bo wiedzą, że nie traktuję ich jak trybików w maszynie.


Powrót do Zarządzanie personelem (HR)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron