Urlop wypoczynkowy, urlop okolicznościowy, urlop na żądanie, urlop macierzyński i wychowawczy, urlop bezpłatny, urlop szkoleniowy, wnioski urlopowe, dni opieki nad dzieckiem, wymiar urlopu, świadczenia urlopowe.

Moderatorzy: admin, RobertP, xaltuton

xrsxrs
Początkujący
Początkujący

L4 na urlopie na wypowiedzeniu

Postprzez xrsxrs » 2018-06-18, 18:13

Witam, proszę o informację czy podczas okresu wypowiedzenia kiedy to jestem na zaległym urlopie i zachoruję to czy oprócz dostarczonego w terminie L4 musze także poinformować pracodawce np. sms-em w ciągu dwóch dni że zachorowałem pomimo że jeszcze jestem na urlopie i tak moja nieobecność nie destablizuje sytuacji w pracy. Czy zasada dwóch dni obowiązuje tylko podczas normalnego chodzenia do pracy i nagłego zachorowania.

Kasia1973
Znawca
Znawca

Re: L4 na urlopie na wypowiedzeniu

Postprzez Kasia1973 » 2018-06-24, 21:12

wszystko zależy co masz zapisane w regulaminie pracy. zwykle jest tak że należy poinformować najpóźniej drugiego dnia nieobecności, a skoro jesteś na urlopie to nieobecność jest już znana pracodawcy i usprawiedliwiona. Pracodawca i tak otrzyma L4 (powinien w ciągu 7 dni) i urlop zostanie przerwany.

Powrót do Urlopy pracowników i zwolnienia