Dokumentacja czasu pracy, planowanie pracy, praca nadliczbowa, praca w dni wolne, systemy i rozkłady czasu pracy

Moderatorzy: admin, RobertP, notosiup

maaartaaak

Godziny nadliczbowe w niedzielę

Postprzez maaartaaak » 2018-09-14, 10:20

Bardzo proszę o pomoc. W mojej firmie jest system pracy w ruchu ciągłym. Pracownicy pracują na 3 zmiany 7 dni w tygodniu.
Jeśli pracownik ma zaplanowaną pracę w niedzielę (co jest normalne w tym systemie) i oprócz planowych 8 godzin zrobi kilka nadliczbowych, to należy mu się dodatek 100 % czy 50%?
Na innym forum powiedziano mi, że według PIPu 100% a według SN 50 %. Już nic z tego nie rozumiem, a nie mogę dodzwonić się na infolinię PIPu, żeby poznać ich opinię.

W kodeksie pracy jest napisane, że dodatek 100 % wypłaca się w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym do rozkładem czasu pracy. W mojej opinii, jeśli zatem dana niedziela była dla niego dniem pracy zgodnie z jego rozkładem pracy, to należy mu się 50 % za każdą godzinę powyżej normy (oczywiście oprócz godzin nocnych).

To jak w końcu? 50% czy 100%?

Powrót do Czas pracy