Dyskusje na każdy temat prowadzone przez zarejestrowanych Użytkowników.

Moderatorzy: admin, RobertP

ynos89
Znawca
Znawca

Fotowoltaika

Postprzez ynos89 » 2018-10-10, 08:45

Cześć,
Rozważam w przyszłości bliższej bądź dalszej zamontowanie paneli słonecznych – tak ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Przeglądałam sobie różne opcje i tutaj https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/pan ... oltaiczne/ trafiłam na rozróżnienie między panelami monokrystalicznymi i polikrystalicznymi. Moje pytanko – ktoś ma jakieś doświadczenie bądź wiedzę dotyczącą tego, która z tych opcji ma większy potencjał w przypadku niewielkiego domku jednorodzinnego?

Iwona79
Specjalista
Specjalista

Re: Fotowoltaika

Postprzez Iwona79 » 2018-11-27, 13:24

Montaż fotowoltaiki to bardzo dobre rozwiązanie. Szczególnie teraz, kiedy po nowym roku ma być dość duża podwyżka prądu. Sama zastanawiam się nad tą opcją. Z tego co się zorientowałam bardzo dobre panele słoneczne kraków w przystępnych cenach oferuje firma Solbil. Oni dobierają panele do wielkości domu i zapotrzebowania na prąd. Myślę, że to naprawdę dobra inwestycja i długo nie będzie trzeba czekać na zwrot kosztów.

Reklama
kargulipawlak
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez kargulipawlak » 2018-12-28, 17:35

Ja nie kupowałem paneli od tych firm tylko od innej ale mam doświadczenie więc mogę się wypowiedzieć. Nawet do małego domku dla 2-4 osób panele słoneczne się sprawdzają i można dużo zaoszczędzić. Mamy fotowoltaikę już rok, teraz jeszcze namówiliśmy teściów i moich rodziców, by zdecydowali się na montaż fotowoltaiki na swoich dachach. Odpowiedniej wielkości zestaw solarny z akumulatorem generuje i rpzechowuje w akumulatorze energię elektryczną, którą możesz użyć w dowolnej chwili. Dla mnie akumulator to must have i nie zdecydowałbym się na zestaw bez niego. Akumulator się ładuje i nie muszę martwić się czy będę miał prąd czy nie. Oczywiście nie odłączyliśmy się od energii z naszego miasta ale ograniczamy ją możliwie do minimum ;)

jeronimo
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez jeronimo » 2019-04-17, 22:12

Takie panele, to spora oszczędność na rachunkach, ale sam koszt ich założenia nie jest tani. Minie kilka lat zanim inwestycja zwróci się na dobre. Ciekawym rozwiązaniem jest też dostosowanie urządzeń pomiarowych do nowoczesnych trendów.
Wykorzystanie dobrej jakości sprzętu pozwoli na kupno energii elektrycznej od dowolnego dostawcy.

edward39

Postprzez edward39 » 2019-05-07, 22:24

Mało kto wie że panele fotowoltaiczne to tak naprawdę ogniwa fotowoltaiczne https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/ogn ... woltaiczne, moduły ogniw połączone szeregowo lub równolegle. To one produkują czystą i darmową energię elektryczną. Dwa najczęściej używane ogniwa wykonane z krzemu to ogniwa fotowoltaiczne monokrystaliczne i cienkowarstwowe. To wszystko przekłada się na oszczędności a sama instalacja jest bardzo niezawodna i nawet przez 25 lat nie wymaga dużych inwestycji.

Kinga56
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez Kinga56 » 2019-05-09, 19:14

Według mnie panele słoneczne są naprawdę inwestycją we własną przyszłość. Panele o odpowiednich parametrach, jak te od Tesla Sun - http://www.teslasun.eu/ odnaczają się bardzo dużą mocą, dzięki czemu szybko mogą zacząć przynosić korzyści. Produkowanie własnej energii znacząco obniży Wasze rachunki i pomoże zaoszczędzić spore kwoty na energii elektrycznej.

Powrót do Bocznica