Dokumentacja czasu pracy, planowanie pracy, praca nadliczbowa, praca w dni wolne, systemy i rozkłady czasu pracy

Moderatorzy: admin, RobertP, notosiup

celina

Skierowanie na szkolenie a delegacja

Postprzez celina » 2010-10-26, 11:18

Proszę o pomoc w następującej sprawie. Pracownik został skierowany na szkolenie (spawacz), które będzie odbywać sie przez 4 tygodnie w godzinach pracy tego pracownika od 9 do 15. Pracownik jest zatrudniony na pełny etat. Dojeżdzać będzie własnym samochodem. Czy w związku z tymi wyjazdami powienien on otrzymać 1/2 delagcji za każdy dzień + koszty dojazdu. Oraz normalnę pensję? Czy tylko pensję. Dodam że koszt szkolenia ponosi firma.
Dziekuję

Kasia1973
Znawca
Znawca

Postprzez Kasia1973 » 2010-10-26, 11:59

Oprócz pensji przysługuje dieta, ale tylko gdy podróż służbowa trwa powyżej 8 godzin. To od dobrej woli pracodawcy zależy czy zwróci pracownikowi koszty dojazdu czy nie.

Reklama
celina

Postprzez celina » 2010-10-26, 12:05

Tak też myślałam, dziękuję za pomoc.

Majkel
Początkujący
Początkujący

Re: Skierowanie na szkolenie a delegacja

Postprzez Majkel » 2017-04-01, 16:07

Długie dosyć te kursy.. Jak ja robiłem, to wyrobiliśmy się z wsyzstkim w sumie w trzy tygodnie, a kurs na spawacza robiłem w http://oszomega.pl/pl/szkolenia/kursy-spawalnicze/7.. Ale rzeczywiście osoby, które były na szkoleniu z innych miast wydelegowane otrzymywały taką dietę..

Powrót do Czas pracy