Stosunek pracy nauczycieli, stosunek pracy pracowników niepedagogicznych, dokumentacja kadrowa w oświacie, stanowiska kierownicze w oświacie, awans zawodowy, czas pracy pracowników oświaty, urlopy i zwolnienia od pracy pracowników oświaty, uprawnienia rodzicielskie pracowników oświaty

Moderatorzy: admin, RobertP, edzia

neohaszka
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2011-01-24, 13:04

Umowa z nauczycielem

Postprzez neohaszka » 2011-09-08, 10:31

jaki wymiar należy wpisać w umowie z nauczycielem niepełnoetatowcem?

Szkoła XX, zatrudnia Panią Kowalską na stanowisku nauczyciela historii, na czas określony, tj. do dnia 31.08.2012r. w wymiarze łącznym 40 godzin tygodniowo, w tym 9/18 etatu bezpośrednio zajęć z uczniami.

czy

Szkoła XX, zatrudnia Panią Kowalską na stanowisku nauczyciela historii, na czas określony, tj. do dnia 31.08.2012r. w wymiarze łącznym 20 godzin tygodniowo, w tym 9/18 etatu bezpośrednio zajęć z uczniami.

Proszę o pomoc :cry:
Ostatnio edytowano 2015-05-14, 00:06 przez neohaszka, łącznie edytowano 1 raz

edzia
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-04-10, 17:50

Postprzez edzia » 2011-09-08, 20:21

A skąd i po co ten wymiar łączny 20 lub 40 godzin tygodniowo?

Reklama
neohaszka
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2011-01-24, 13:04

Postprzez neohaszka » 2011-09-09, 14:06

40 godz. to jest łączny wymiar czasu pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze czyli 18 godzin pensum i pozostałe godziny na własne dokształcanie, kółka, uczestnictwo na radach pedagog. itp. WYmiar zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. (art. 42 ust. 1 KN) a ja nie wiem czy mam go proporcjonalnie zmniejszać dla nauczyciela zatrudnionego na pół etatu czy wpisywać 40 godz...

Kasia1973
Znawca
Znawca
 
Posty: 3503
Dołączył(a): 2009-10-15, 08:20

Postprzez Kasia1973 » 2011-09-09, 14:30

to wymiar czy norma czasu pracy? bo to jest różnica...normy są dla wszystkich takie same: 40 tygodniowo, 8 dziennie (dla niepełnosrpawnych inne, dla lekarzy inne). A wymiar to pół etatu, cały etat, 1/4 etatu, etc.

Dziubas
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-02-04, 22:47

Postprzez Dziubas » 2011-09-11, 20:25

nie komplikuj sobie i wpisz: w wymiarze 9/18 lub 9 godzin dydaktycznych w tygodniu. To już samo z siebie . W informacji o warunkach zatrudnienia dla nauczyciela możesz a nawt o ile się nie mylę powinnaś wpisać naji jest jego łączny czas pracy czyli 20 godz.w tyg. (zgodnie z Kartą Nauczyciela):)

neohaszka
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2011-01-24, 13:04

Postprzez neohaszka » 2011-09-12, 12:28

Dziubas dzięki. Nie komplikuje sobie ot tak.. JUż spotkałam się z takimi nauczycielami którzy mają w umowie wymiar 9/18 i uważają że pracują tylko 9 godzin w tygodniu "bo tyle mają na umowie".
Kasia1973 przepraszam, wprowadziłam w błąd, chodziło mi o norme

edzia
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-04-10, 17:50

Postprzez edzia » 2011-09-21, 21:14

neohaszka napisał(a):40 godz. to jest łączny wymiar czasu pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze czyli 18 godzin pensum i pozostałe godziny na własne dokształcanie, kółka, uczestnictwo na radach pedagog. itp.
Na umowie o pracę z nauczycielem pisze się tylko wymiar pensum, np. 9/18.

Poza tym, zgodnie z art. 42 ust. 1 KN, czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. A to oznacza, że moze wynosić mniej, ale nie może wynosić wiecej. W praktyce trudne do udowodnienia zarówno przekroczenie tego wymiaru, jak i nieprzekroczenie, czy osiągnięcie. Trzeba też pamiętać, że szkoła nie moze żądać ewidencjonowania czasu pracy nauczyciela poza pensum, brak na to podstawy prawnej.

neohaszka napisał(a):a ja nie wiem czy mam go proporcjonalnie zmniejszać dla nauczyciela zatrudnionego na pół etatu czy wpisywać 40 godz.
Dla nauczyciela zatrudnionego w niepełnym wymiarze nie zmniejsza się łącznego czasu pracy. Zresztą już wiesz, że nigdzie się tego nie pisze, więc i tak sprawa prosta.

neohaszka napisał(a):JUż spotkałam się z takimi nauczycielami którzy mają w umowie wymiar 9/18 i uważają że pracują tylko 9 godzin w tygodniu "bo tyle mają na umowie".
No i mają rację. Nie znaczy to przecież, że ich praca kończy sie na tych 9-ciu godzinach tygodniowo. Ale wszystko to, co wykracza poza pensum, jest nieewidencjonowalne i jest sprawą nauczyciela, jak ten czas sobie zagospodaruje, ile tego czasu poświęci na pracę dla szkoły, ile "zaoszczędzi" dla siebie. Oczywiście takie sprawy, jak zebrania rady pedagogicznej, szkolenia itp. zlecone przez dyrektora, nauczyciel ma wykonać w ramach czasu pracy.
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 02:00 przez edzia, łącznie edytowano 1 raz

Kasia1973
Znawca
Znawca
 
Posty: 3503
Dołączył(a): 2009-10-15, 08:20

Postprzez Kasia1973 » 2011-12-07, 13:32

czy karta nauczyciela różni się w tym względzie z kodeksem pracy? Jeśli nie, to można dodać przy umowie trwającej powyżej 6 miesięcy.

mariabulyk
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2011-09-15, 10:06

Postprzez mariabulyk » 2012-01-26, 10:32

Mam pilna sprawę - zatrudniam nauczyciela od 01.02.12 do 29.06.12 czy mogę na umowie napisac , ze termin rozwiazania umowy za 2 tygodniowym wypowiedzeniem???????????? PILNE
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 02:00 przez mariabulyk, łącznie edytowano 1 raz

Kasia1973
Znawca
Znawca
 
Posty: 3503
Dołączył(a): 2009-10-15, 08:20

Postprzez Kasia1973 » 2012-01-26, 12:09

a czy Karta Nauczyciela jest inna w tym względzie od kodeksu pracy (kodeks nie pozwala zawrzeć klauzuli o wypowiadalności umowy jeśli jest ona krótsza lub równa 6 miesięcy)?

mariabulyk
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2011-09-15, 10:06

Postprzez mariabulyk » 2012-01-26, 12:35

Jak moge zatrudnic nauczyciela na 5 m-cy i zostawic sobie możliwośc zwolnic go w tym czasie (musze miec taka mozliwośc bo nie mam możliwosci sprawdzic tej osoby)
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 02:00 przez mariabulyk, łącznie edytowano 1 raz

Kasia1973
Znawca
Znawca
 
Posty: 3503
Dołączył(a): 2009-10-15, 08:20

Postprzez Kasia1973 » 2012-01-26, 12:43

ponawiam pytanie, czy karta nauczyciela jest inna w tym wzlędzie niż przepisy kodeksu pracy?
zgodnie z przepisami możesz maksymalnie na 3 miesiące zatrudnić na okres próbny. Umowa na 5 miesięcy jest niewypowiadalna.

mariabulyk
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2011-09-15, 10:06

Postprzez mariabulyk » 2012-01-26, 14:04

Kasia1973 napisał(a):ponawiam pytanie, czy karta nauczyciela jest inna w tym wzlędzie niż przepisy kodeksu pracy?
zgodnie z przepisami możesz maksymalnie na 3 miesiące zatrudnić na okres próbny. Umowa na 5 miesięcy jest niewypowiadalna.



Dziekuję nauczyciela tego obowiazuje KP

edzia
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-04-10, 17:50

Postprzez edzia » 2012-01-27, 19:39

mariabulyk napisał(a):nauczyciela tego obowiazuje KP
A dlaczego nie Karta nauczyciela? Co to za stosunek pracy?

Jeśli chodzi o zatrudnienie z Karty nauczyciela, to w opisanej sytuacji możliwa jest chyba tylko umowa na zastępstwo. Gdyby zaś nie chodziło o zastępstwo, to musiałabyś bardziej przybliżyć sytuację.

Jeśli zaś nauczyciel miałby być zatrudniany z kodeksu pracy (czy aby na pewno?), a chcesz go najpierw sprawdzić, to może zawrzyj z nim umowę na czas próbny? Nie możesz?
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 02:00 przez edzia, łącznie edytowano 1 raz

mariabulyk
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2011-09-15, 10:06

Postprzez mariabulyk » 2012-08-23, 08:41

Nauczyciel jest zatrudniony na 9/18 na czas nieokreslony w obecnym planie ma tylko 8/18 pracy czy musze mu wypowiedzieć warunki umowy i w jaki sposób to mam zrobić ?????????????
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 02:00 przez mariabulyk, łącznie edytowano 1 raz

Następna strona

Powrót do Kadry w oświacie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron