Wypowiadanie umów, rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, rozwiązanie umowy przez pracownika, ochrona przed zwolnieniem, wygaśnięcie stosunku pracy
m_onisia1987

Świadectwo pracy osoby przechodzącej na emeryturę

Postprzez m_onisia1987 » 2008-08-27, 15:57

Witam,

Chciałabym się dowiedzieć jaki mam wpisać art. w świadectwie pracy w przypadku osoby, która złożyła wypowiedzenie za porozumieniem stron, ale z powodu przejścia na emeryturę?

Czy jesy to art. 30 par. 1 pkt 1 Kodeksu Pracy?

Gość

Postprzez Gość » 2008-08-27, 19:08

Witaj,

Ja w takim przypadku piszę art 30 par.1 pkt 1 KP w związku z przejściem na emeryturę.Nikt mi jeszcze takiej podstawy prawnej nie zakwesionował

pozdrawiam

m_onisia1987

Postprzez m_onisia1987 » 2008-08-28, 08:26

A mam jeszcz jedno pytanie.

Osoba, która będzie przechodziła na emeryturę pracowała kiedyś u innego pracodawcy, a moja obecna firma tą osobę "przejęła". Tamten stosunek pracy zakończył się wystawieniem świadectwa. Czy w związku z tym w świadectwie, które mam wystawić mam wpisywać okresy przed przejsciem do obecnej firmy? - poprzednia kadrowa tak robiła.

hadron
Znawca
Znawca

Postprzez hadron » 2008-09-25, 09:26

m_onisia1987 napisał(a):A mam jeszcz jedno pytanie.

Osoba, która będzie przechodziła na emeryturę pracowała kiedyś u innego pracodawcy, a moja obecna firma tą osobę "przejęła". Tamten stosunek pracy zakończył się wystawieniem świadectwa. Czy w związku z tym w świadectwie, które mam wystawić mam wpisywać okresy przed przejsciem do obecnej firmy? - poprzednia kadrowa tak robiła.

Po pierwsze: jeżeli masz świadectwo w pracy w teczce akt osobowych z poprzedniego stosunku pracy to nie wpisuje się okresu pracy z poprzedniego stosunku pracy, gdyż to świadectwo pracy jest dokumentem potwierdzającym poprzednie zatrudnienie.

Samo "przejście" czy też "przekazanie pracownika" było kiedyś popularne zwłaszcza w sektorze państwowym i samorządowym bo pracownik zachowywał uprawnienia takie jakie miał dotychczas.

Powrót do Rozwiązanie stosunku pracy