Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
     Forum Forum
Pomoc Pomoc       Szukaj Szukaj       Użytkownicy Użytkownicy       Grupy Grupy            


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadectwo pracy osoby przechodzącej na emeryturę
Autor Wiadomość
m_onisia1987
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 14:57   Świadectwo pracy osoby przechodzącej na emeryturę

Witam,

Chciałabym się dowiedzieć jaki mam wpisać art. w świadectwie pracy w przypadku osoby, która złożyła wypowiedzenie za porozumieniem stron, ale z powodu przejścia na emeryturę?

Czy jesy to art. 30 par. 1 pkt 1 Kodeksu Pracy?
 
     
Gość

Wysłany: 2008-08-27, 18:08   

Witaj,

Ja w takim przypadku piszę art 30 par.1 pkt 1 KP w związku z przejściem na emeryturę.Nikt mi jeszcze takiej podstawy prawnej nie zakwesionował

pozdrawiam
 
     
m_onisia1987
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-28, 07:26   

A mam jeszcz jedno pytanie.

Osoba, która będzie przechodziła na emeryturę pracowała kiedyś u innego pracodawcy, a moja obecna firma tą osobę "przejęła". Tamten stosunek pracy zakończył się wystawieniem świadectwa. Czy w związku z tym w świadectwie, które mam wystawić mam wpisywać okresy przed przejsciem do obecnej firmy? - poprzednia kadrowa tak robiła.
 
     
hadron 

Służę pomocą


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 448
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-09-25, 08:26   

m_onisia1987 napisał/a:
A mam jeszcz jedno pytanie.

Osoba, która będzie przechodziła na emeryturę pracowała kiedyś u innego pracodawcy, a moja obecna firma tą osobę "przejęła". Tamten stosunek pracy zakończył się wystawieniem świadectwa. Czy w związku z tym w świadectwie, które mam wystawić mam wpisywać okresy przed przejsciem do obecnej firmy? - poprzednia kadrowa tak robiła.


Po pierwsze: jeżeli masz świadectwo w pracy w teczce akt osobowych z poprzedniego stosunku pracy to nie wpisuje się okresu pracy z poprzedniego stosunku pracy, gdyż to świadectwo pracy jest dokumentem potwierdzającym poprzednie zatrudnienie.

Samo "przejście" czy też "przekazanie pracownika" było kiedyś popularne zwłaszcza w sektorze państwowym i samorządowym bo pracownik zachowywał uprawnienia takie jakie miał dotychczas.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 17