Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
     Forum Forum
Pomoc Pomoc       Szukaj Szukaj       Użytkownicy Użytkownicy       Grupy Grupy            

Poprzedni temat «» Następny temat
Aneks do umowy o pracę
Autor Wiadomość
Oliwkab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-01, 20:49   Aneks do umowy o pracę

Czy mogę prosić o potwierdzenie takiego wzoru aneksu czy może być ewentualnie proszę o podpowiedzi co zmienić. Czy jest nowy przepis że trzeba podawać Pesel i NIP. Zmiana będzie dotyczyć tylko wynagrodzenia zasadniczego pozostałe warunki pozostają bez zmian. Dziękuję za pomoc.
ANEKS DO UMOWY O PRACĘ

Niniejszy aneks zawarto dnia ....................... w ............................ pomiędzy:
nazwa zakładu pracy
reprezentowanym przez ........................................
zwanym dalej Pracodawcą
a
imię i nazwisko pracownika zam. .................................. ,ul. ..................................
zwanym dalej Pracownikiem.
§1
Pracodawca i pracownik zgodnie oświadczają, iż z dniem .................... zmieniają na mocy aneksu wiążącą ich umowę o pracę.
§2
W miejsce dotychczasowych warunków umowy dotyczących Wynagrodzenia
będą obowiązywały następujące warunki:
Wynagrodzenie Pani wynosić będzie: .................zł brutto, słownie: (.................................)

Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.

........................................... .................................................
podpis pracodawcy podpis pracownika

marzena
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-02, 07:58   

Oliwko,
ta forma może być zachowana. Dopisałabym tylko do słów "zmieniają na mocy aneksu wiążącą ich umowę o pracę zawartej w dniu ... .

Mój aneks wygląda tak:
Aneks nr .../2008 z dnia .....
do umowy o pracę zawartej w dniu .....
między ........
a pracownikiem Panem/Panią .........

Niniejszym aneksem wprowadza się zmianę w umowie o pracę j.n.:
w pkt.1 ppkt 4 wynagrodzenie w wys. ...... zastępuje się kwotą .........
I tutaj podpisy

Oliwko, wynagrodzenie to ruchomy składnik umowy o pracę. Jeżeli wynagrodzenie będzie wyższe niż w zawartej umowie, to nie sporządzam aneksu. Jeszcze żadna kontrola nie wytknęła mi poniższej formy informowania pracownika o zmianie tegoż wynagrodzenia.

A brzmi ona tak:
Niniejszym informuję, że z dniem ...... przyznaję Panu/Pani wynagrodzenie zasadnicze w wysokości ...... złotych (brutto) wg .... kat. zaszeregowania.
Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.

Oczywiście, pismo adresujemy do pracownika, a podpisane przez pracodawcę dajemy do podpisu pracownikowi.

marzena
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-02, 08:07   

marzena napisał/a:
ich umowę o pracę zawartej w dniu ... .

oczywiście miało brzmieć "ich umowę zawartą w dniu ....
przepraszam, to tak z rozpędu.

Miłego dnia!

ella
Gość
Wysłany: 2008-08-05, 13:26   

Oliwko, ja używam zamiast aneksu "Porozumienie zmieniające" zawarte ... pomiędzy ... a ......
Par.1 pracodawca i pracownik zgodnie postanawiają, że od ... w miejsce dotychczasowych warunków zatrudnienia pracownika dotyczących (np.wymiaru czasu pracy) wprowadza się następujące zmiany: ...........
Par.2 pozostałe warunki łączącej strony umowy o pracę nie ulegają zmianie.

Mam z kolei pytanie czy należy podać przyczynę zmiany wymiaru czasu pracy jeżeli wcześniej zostało ustnie przekazane przez pracodawcę dlaczego się zmienia i pracownik przyjął do wiadomości wyrażając na to zgodę.

Ewaewcia
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 08:59   

a czy zamiast aneksu lub porozumienia mogę wypisać pracownikom zatrudnionym na czas nieokreślony nową umowę o pracę? Oczywiście również na czas nieokreślony, zmianie ulegną: bardziej sprecyzowane miejsce pracy, wyzsza kwota wynagrodzenia, oraz nastąpiła zmiana nazwy firmy /z s.cywilnej na s. jawną/

matfijka
Gość
Wysłany: 2008-08-08, 10:12   

ja bym nie pisała nowej umowy, bo tamta się nie zakończyła; ja bym napisała pracownikowi aneks, tak właśnie robię w mojej firmie

Ewaewcia
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 10:29   

też bym nie chciała pisac nowych umów, ale szef się upiera przy umowach a ja nie wiem czy to jest zgodne z kodeksem :-?

Gość

Wysłany: 2008-08-08, 13:24   

Jeżeli umowa o pracę nadal obowiązuje, to wszelkie zmiany należy zrobić w formie aneksu do umowy w drodze dopisku ,, porozumienia zmieniajacego'', który oznacza, ze pracownik wyraża zgodę na zmianę warunków płacy lub pracy.
Brak wskazania, że zmiana następuje w drodze porozumienia zmieniającego nakłada na pracodawcę obowiązek wypowiedzenia warunków płacy i pracy z zachowaniem właściwych okresów wypowiedzenia.

Pozdrawiam

Ewaewcia
Gość
Wysłany: 2008-08-25, 11:50   

Ewaewcia napisał/a:
a czy zamiast aneksu lub porozumienia mogę wypisać pracownikom zatrudnionym na czas nieokreślony nową umowę o pracę? Oczywiście również na czas nieokreślony, zmianie ulegną: bardziej sprecyzowane miejsce pracy, wyzsza kwota wynagrodzenia, oraz nastąpiła zmiana nazwy firmy /z s.cywilnej na s. jawną/

Mój szef uparł się na nowe umowy
wypisałam więc 'rozwiazanie umowy na mocy porozumienia stron' - potem nową umowę /na czas nieokreślony/
czy muszę pisać 'swiadectwo pracy' /nie było dnia przerwy/

POMOCY :-D

anita.p 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2008-08-25, 12:23   

W opisanej sytuacji świadectwo pracy musiałabyś sporządzić tylko i wyłącznie na żądanie pracownika (art. 97 par 1(1) KP)

Ewaewcia
Gość
Wysłany: 2008-08-26, 09:12   

anita.p napisał/a:
W opisanej sytuacji świadectwo pracy musiałabyś sporządzić tylko i wyłącznie na żądanie pracownika (art. 97 par 1(1) KP)

dziękuję, dziękuję, dziękuję :-D

życie mi uratowałas dobra kobieto bo juz mi się po nocach sniło wypisywanie tej setki świadectw ;-)

pozdrawiam Ewa

Agnieszka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 13:05   

dzien dobry,

mam umowe o prace na czas nieokresl. do niej jest juz aneks 1, pozniej porozumienie zmieniajace warunki placy, a teraz chcena pisac kolejny aneks - wiec czy to bedzie nr 3?czy porozumienie mam liczyc jako aneks2?

Agulka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 08:57   

tak porozumienie jest traktowane jako aneks

Odpowiedz do tematu