Stosunek pracy nauczycieli, stosunek pracy pracowników niepedagogicznych, dokumentacja kadrowa w oświacie, stanowiska kierownicze w oświacie, awans zawodowy, czas pracy pracowników oświaty, urlopy i zwolnienia od pracy pracowników oświaty, uprawnienia rodzicielskie pracowników oświaty

Moderatorzy: admin, RobertP, edzia

zosia

kwalifikacje

Postprzez zosia » 2009-07-17, 13:37

witam, jestem nauczycielką j. angielskiego zatrudnioną za zgodą Kuratora Oświaty, ponieważ obecnie będę na 3 roku. Mam mgr z przygotowaniem pedagogicznym z historii, której nie uczę w szkole. Zakwalifikowano mnie w tabeli wynagrodzeń jako POZOSTAŁE. Czy jest to dobre zakwalifikowanie? Czy nie zwraca się uwagi na mgr z przyg. ped. mimo że nie uczę tego przedmiotu?

edzia

Postprzez edzia » 2009-07-17, 23:33

W objaśnianiach do tabeli określającej wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego jest: "Podstawę do ustalenia minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela stanowi najwyższy posiadany przez nauczyciela poziom wykształcenia." Powinnaś mieć zatem płacone jak mgr.

Zaś odnośnie awansu zawodowego powinnaś być traktowana jak stażysta na podst. art. 10.
9. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić nauczyciela, który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5.

10. Do nauczycieli zatrudnionych na podstawie ust. 9 nie stosuje się przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści.

Reklama
zosia

cd..

Postprzez zosia » 2009-07-18, 10:34

Witam,
dziękuję za odpowiedź, ja też tak samo myślę bo takie są przepisy ale p.dyrektor uważa inaczej gdyby nie moja koleżanka która jest zatrudniona tak jak ja to sprawa w ogóle by nie wyszła. Nie wiem co robić bo ja już tak jestem zatrudniona 2rok. Ale żadne argumenty nie trafiają, jakiś prawnik wydał opinię że nie mamy kwalifikacji ale przecież to nie chodzi o kwalifikacje tylko o wynagrodzenie. Normalnie załamuję ręce, bo wiem że jak zacznę walkę w sądzie to trzeba zmienić pracę...

KaTrza

Re: kwalifikacje

Postprzez KaTrza » 2019-06-14, 20:33

Myśle, że może dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie studiów podyplomowych dla nauczycieli w Centrum kształcenia Podyplomowego na AHE w Łodzi. Kierunki możliwe do studiowania dla nauczycieli są bardzo ciekawe. Czesne nie za wysokie a nawet niektóre kierunki można studiować on line.

rotunka
Doświadczony
Doświadczony

Re: kwalifikacje

Postprzez rotunka » 2019-07-26, 20:25

A jak wygląda u Was teraz rynek pracy nauczycieli? znajoma dość długo szukała pracy po przeprowadzce. Zależy pewnie też od przedmiotu, ona jako polonistka w każdym razie miała problem. Na pewno warto podchodzić do poszukiwań profesjonalnie, tutaj macie wzór podania o pracę https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/wzor-podania-o-prace-dla-nauczyciela/, na pewno warto z takiego skorzystać. Na pewno będą się też liczyć wszystkie dodatkowe kwalifikacje, kursy, szkolenia. One mogą zaważyć o tym czy pracę się uda zdobyć.

Powrót do Kadry w oświacie