Stosunek pracy nauczycieli, stosunek pracy pracowników niepedagogicznych, dokumentacja kadrowa w oświacie, stanowiska kierownicze w oświacie, awans zawodowy, czas pracy pracowników oświaty, urlopy i zwolnienia od pracy pracowników oświaty, uprawnienia rodzicielskie pracowników oświaty

Moderatorzy: admin, RobertP, edzia

Faustyna
Znawca
Znawca

Przekształcenie umowy na mianowanie

Postprzez Faustyna » 2009-11-13, 10:35

WItam,
Mam problem, od niedawna jestem na stanowisku kadrowej i zauwazyłam że moja poprzedniczka nie sporządziła pism przekształcających stosunek pracy z umowy o pracę na mianowanie, choć wiele osób się to należalo. I co ja teraz mam zrobic??? moje z datą dzisiejsza sporządzić pisma w których będzie zawarte ze np umowa z dnia tego i tego zostaje przekształcona z dniem tym i tym na mianowanie ( wiem ze tu należy podać datę pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym ten nauczyciel uzyskal stopien nauczyciela mianowanego).

Prosze o pomoc jeśli ktoś juz sporządzał takie pisma.
Dziękuje
Faustyna

Aleksandra

Postprzez Aleksandra » 2009-11-13, 16:08

Nie wiem czy sobie już poradziłaś ale Twój pomysł jest dobry. Potwierdź pisemnie uzyskanie mianowania. Daj datę sporządzenia dokumentu zgodnie ze stanem faktycznym, a w treści zapisz od kiedy mianowanie obowiązuje. Nie ma co antydatować bo to fałszowanie dokumentów więc podpada pod kodeks karny.

Reklama
Faustyna
Znawca
Znawca

Postprzez Faustyna » 2009-11-14, 13:03

Tylko zastanawiam się nad jednym, bo ustawa z 2004 roku wprowadziła zmiany w Karcie nauczyciela, no wiec pomimo tego ze to było w tym roku to np dla osoby która uzyskała stopień nauczyciela mianowanego np 2 paxdziernika 2000 roku, to w piśmie zminiajacym umowe na mianowanie mam napisać, że umowa o pacę z tego i tego dnia przekształcila się w mianowanie 1 gudnia 2000??

Pomóżcie
P.S. dzięki Aleksandra za odpowiedz na wcześniejszy post:)
Faustyna

Aleksandra

Postprzez Aleksandra » 2009-11-16, 13:54

Przepis mówi tak:
5a. Stosunek pracy nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym:
1) nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, o ile spełnione są warunki określone w ust. 5;
2) w przypadku nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego w czasie trwania umowy o pracę zostały spełnione warunki, o których mowa w ust. 5.
5b. Przekształcenie podstawy prawnej stosunku pracy, o którym mowa w ust. 5a, potwierdza na piśmie dyrektor szkoły.
Skoro więc przepis daje mianowanie z mocy prawa to pismo dyrektora jest tylko formalnym potwierdzeniem tego faktu. Dalej pójdę - z tego wynika, że nawet przy braku tego potwierdzenia nauczyciel uzyskuje mianowanie jako sposób nawiązania stosunku pracy, o ile spełnia warunki.
Pismo potwierdzające, nawet sporządzone z datą dzisiejszą, będzie dotyczyło zatrudnienia poprzez mianowanie wcześniej. Np.Warszwa 16.11.2009r. Pan/Pani xxx Potwierdzam niniejszym, że z dniem 1.06.2003r. stosunek pracy z umowy o pracę przekształcił się w stosunek pracy z mianowania.
Pozdrawiam

Faustyna
Znawca
Znawca

Postprzez Faustyna » 2009-11-17, 09:15

dziękuje:)
Faustyna

versus
Znawca
Znawca

Re: Przekształcenie umowy na mianowanie

Postprzez versus » 2019-05-02, 08:47