Urlop wypoczynkowy, urlop okolicznościowy, urlop na żądanie, urlop macierzyński i wychowawczy, urlop bezpłatny, urlop szkoleniowy, wnioski urlopowe, dni opieki nad dzieckiem, wymiar urlopu, świadczenia urlopowe.

Moderatorzy: admin, RobertP, xaltuton

kasikw1
 

dziecko w żłobku a praca na pół etatu na urlopie wychowaw.

Postprzez kasikw1 » 2010-01-04, 21:14

Witam,
przebywam obecnie na urlopie wychowawczym (dziecko w wieku 13 mcy). Planowałam wrócić do pracy korzystając z możliwości pracy u obecnego pracodawcy w niepełnym wymiarze godzin przez okres 12 miesięcy. Myślałam o wymiarze pracy 6/8 etatu. W tym czasie opiekę nad dzieckiem sprawować miał mój mąż , który jest zatrudniony jednak ma elastyczne godziny pracy. Jednocześnie dostałam informację, iż synek dostał się do żłobka, w związku z tym aby mąz nie pracował po nocach chciałabym skorzystać z możliwości oddania synka pod opiekę (żłobek) na około 4 godziny dziennie.
1. Czy taka sytuacja oznaczałaby przerwanie mojego urlopu wychowawczego, czy to że synek korzystałby ze żłobka w wymiarze 4 godzin dziennie oznaczałoby trwałe zaprzestanie sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem ?
2. Czy o tym , ze synek chodzi do żłobka na 4 godziny dziennie muszę powiadomić mojego pracodawcę , jeśli tego nie zrobie jakie to niesie ze sobą konsekwencje
3. Czy mogę podjąć pracę na część etatu u obecnego pracodawcy korzystając z art. 186 tj. z ochrony przed zwolnieniem i brakiem możliwości odmowy przez pracodawcę zatrudnienia na część etatu.

z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam serdecznie
Kasia

Arkadiusz1
Znawca
Znawca
 
Posty: 324
Dołączył(a): 2018-02-01, 10:48

Re: dziecko w żłobku a praca na pół etatu na urlopie wychowa

Postprzez Arkadiusz1 » 2018-11-25, 16:17

Ja wychodzę z założenia, że najlepiej posłać dziecko do sprawdzonego żłobka. Dzięki temu możecie mieć pewność, że dalsza edukacja potoczy się w prawidłowy sposób. Myślę, że takie miejsca jak http://sensoludki.pl/o-nas/ będą odpowiednie, więc warto nad tym dobrze pomyśleć.

Reklama
yamiza
Doświadczony
Doświadczony
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2017-07-28, 14:41

Re: dziecko w żłobku a praca na pół etatu na urlopie wychowa

Postprzez yamiza » 2018-12-27, 13:43

Arkadiusz1 wybór odpowiedniej placówki ma ogromne znaczenie i tu zgadzam się w 100%. ja akurat o żłobek nie musiałam sie martwić bo zostałam z synem nieco dłużej w domu. Potem dośc długo szukałam dobrego przedszkola. W końcu trafiłam na ofertę przedszkola towrzystwa edukacyjnego Vizja w Warszawie ( na Wawrze ) . Jestem bardzo zadowolona zarówno z oferty czysto edukacyjnej jak i jakości opieki.Powrót do Urlopy pracowników i zwolnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron