Stosunek pracy nauczycieli, stosunek pracy pracowników niepedagogicznych, dokumentacja kadrowa w oświacie, stanowiska kierownicze w oświacie, awans zawodowy, czas pracy pracowników oświaty, urlopy i zwolnienia od pracy pracowników oświaty, uprawnienia rodzicielskie pracowników oświaty

Moderatorzy: admin, RobertP, edzia

Faustyna
Znawca
Znawca
 
Posty: 208
Dołączył(a): 2009-08-02, 16:09

przekształcenie umowy na mianowanie

Postprzez Faustyna » 2010-05-05, 12:51

Witam, moje pytanie odnosi się nauczycieli bibliotekarzy. Czy osoby które zostały zatrudnione w 1986 r. i mają juz w teczce akt taki dokument jak :mianowanie albo akt mianowania (nie mylić z otrzymaniem stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego), to można ten dokument uznać że Ci pracownicy są zatrudnieni na postawie mianowania?? dodam że pracuję tutaj od niedawna i np w piśmie nadającym stopień nauczyciela mianowanego w wyjaśnieniu w tyle mają że np Pani X w danym czasie jest zatrudniona na podstawie mianowania i posiada kwalifikacje itp. Ale własnie pisze że jest zatrudniona na postawie mianowania i nie wiem czy pisać jeszcze takie osobne pisma że przekształca się umowę z dnia... na czas nieokreślony w mianowanie z dniem ...(i tu wpisać pierwszy dzien miesiąca następującego po otrzymaniu stopnia nauczyciela mianowanego). Czy to w ogole ma sens dla tych "starszych" zatrudnionych którzy mają te pisma mianowania w teczce i czy to pismo zatytuowane mianowanie powoduje ze ich umowy są przekształcone na mianowanie?? Prosze pomóżcie bo nie wiem jak to kiedyś było a jestem nowa w kadrach:) dziękuję:)
Faustyna

Faustyna
Znawca
Znawca
 
Posty: 208
Dołączył(a): 2009-08-02, 16:09

Postprzez Faustyna » 2010-05-05, 12:53

Napisała bym takie pisma bo lepiej żeby było wiecej w teczce akt niż mniej dokumentów:)ale u jednej osoby nie widze w ogóle umowy o prace tylko to pismo MIANOWANIE. I widocznie to jest własnie zatrudnienie na podstawie mianowania.
Faustyna

Reklama


Powrót do Kadry w oświacie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron