Ogólne zagadnienia dotyczące praktyki stosowania przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, ubezpieczenia zdrowotnego, hr

Moderatorzy: admin, RobertP, anita.p

tad6
Początkujący
Początkujący

dobre szkolenie praktyczne z tematu kadr

Postprzez tad6 » 2016-08-24, 18:41

Witam,

nowa praca. Prowadzenie kadr w firmie zatrudn. poniżej 20 os.
W tym osoby pracujące w trybie zmianowym. Bez - płac.

Proszę o opinię jakie szkolenie byłoby najlepsze.
Robię kurs internetowy na akademiaparp z prawa pracy, ale potrzebuję czegoś co pozwoli mi w praktyce się podciągać bo nie mam od kogo się uczyć.
W dziale były częste zmiany na stanowisku kadrowca. Nie wiadomo już na jakich dokumentach i schematach można tam polegać.

Proszę o informację jaki kurs byłby najlepszy, a może od razu taki z płacami? (tyle, ze jak wspomnialem, nie mam plac w zakresie obowiazkow).

A może podyplomówka?? Co radzicie?
Pozdrawiam,

Kasia1973
Znawca
Znawca

Re: dobre szkolenie praktyczne z tematu kadr

Postprzez Kasia1973 » 2016-08-28, 21:27

mimo że nie masz płac w zakresie obowiązków warto taki kurs kadrowo-płacowy ukończyć, poza tym należy czytać, czytać czytać- fora kadrowe, rozporządzenia, orzeczenia sądu i komentarze do nich. Warto też zaopatrzyć się w dobrą publikację "prawo pracy" najlepiej wydawnictwa Meritum.

Reklama
tad6
Początkujący
Początkujący

Postprzez tad6 » 2016-08-31, 21:20

Kasiu, dziękuję za informację. Co do nauki to potrzebuje czegos praktycznego od zera. Nie weim co wybrac podyplomwke czy szkolenie z podyplomowek.
Muszę szybko uzupełnic wiedzę i najlepiej zdobyc praktykę. Chce dokonac madrefgo wyboru. Co m=byscie wybrali?
Pozdrawiam,

Emilia89

Postprzez Emilia89 » 2018-10-24, 12:54

No ja właśnie jakieś 3 miesiące temu skończyłam szkolenie z prawa pracy i jestem z niego bardzo zadowolona. Co prawda korzystałam z usług innej firmy i szczerze mogę ją polecić, ponieważ szkolenie było przeprowadzone profesjonalnie w sposób zrozumiały dla człowieka nie orientującego się w paragrafach, rozporządzeniem itd. Firma z której usług korzystałam to Maciołek&Wspólnicy - https://szkoleniamaciolek.com/szkolenie-z-prawa-pracy/ .
Wracając do szkolenia to nauczyłam się baru ciekawych rzeczy, które mogą mi się przydać w pracy. Poznałam jakie mam obowiązki wobec pracodawcy, ale także jakie mam prawa. Zostały szczegółowo wytłumaczone wszystkie kwestie kadrowo-płacowe oraz pokazano Nam na co trzeba zwrócić uwagę podczas podpisywaniu umów o pracę i umowy o zlecenie.

Szkolenie było przeprowadzone przez doświadczonych trenerów posiadających ogromną wiedze z zakresu prawa pracy. Tak na marginesie uważam, że takie szkolenie przydałoby się każdemu nawet jeśli ktoś pracuje w innej branży lub na innych stanowiskach. Jak to mówią Ignorantia iuris nocet czyli Nieznajomość prawa szkodzi.

fana6
Specjalista
Specjalista

Postprzez fana6 » 2018-10-31, 19:07

Zeby prowadzic ksiegowosc swojej firmy nie trzeba miec nic wiecej jak taki system internetowy https://wfirma.pl/ksiegowosc To narzedzie jest swietna pomoca dla biznesu. Mozna tutaj samodzielnie wystawiac faktury, zarzadzac magazynami. W taki sposob wiele firm prowadzi ksiegowosc swojego biznesu.

FrankieeFran
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Postprzez FrankieeFran » 2019-01-12, 11:50

Mając firmę warto stawiać na szkolenia zarówno dla siebie - właścicieli firm, a także i dla swoich pracowników. To na pewno wam się opłaci. Oprócz szkoleń z tematów związanych z kadrami, zainteresujcie się szkoleniem power bi. Dzięki niemu będziecie mogli tworzyć przejrzyste raporty i nie będzie sprawiać to tak dużo problemów jak dotychczas. Zajrzyjcie sobie na stronkę http://www.imperiumszkoleniowe.pl/power-bi i zapoznajcie się ze szczególami takiego szkolenia.

jawna
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez jawna » 2019-01-12, 14:39

Nie zapominajcie też o Excelu. Ja osobiście nie wyobrażam sobie pracy bez tego programu. Fajną ofertę ma firma Calculatic, tutaj https://calculatic.pl/kursy-excel/podstawowy znajdziecie ich ofertę. A co najważniejsze - w szybki i prosty sposób potrafią przekazać całą niezbędną wiedzę.

Arkadiusz1
Znawca
Znawca

Postprzez Arkadiusz1 » 2019-01-23, 19:13

Nie ma sensu korzystać ze wszystkich szkoleń, jakie są dostępne na rynku. Powinniście wybierać tylko te, które robią największą różnicę w Waszych umiejętnościach. Wiadomo, że stomatolog powinien uczestniczyć w https://www.dsi-edu.com/mastership-laserowe by podnosić swoje umiejętności. Wykorzystajcie to mądrze.

Powrót do Prawo pracy w praktyce - tematy ogólne