Dyskusje na każdy temat prowadzone przez zarejestrowanych Użytkowników.

Moderatorzy: admin, RobertP

wojo100
Znawca
Znawca

Smog, poważny problem

Postprzez wojo100 » 2018-02-27, 22:39

Jaki macie do niego stosunek? Jak staracie się mu przeciwdziałać?

agus123
Średniozaawansowany
Średniozaawansowany

Re: Smog, poważny problem

Postprzez agus123 » 2018-02-27, 23:25

Smog jest poważnym problemem, z którym musimy się zmierzyć. Natrafiłam ostatnio na oczyszczacz powietrza http://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje ... ux-eap300/ przy pomocy którego można pozbyć się z niego zanieczyszczeń. Czy warto się na nie zdecydować? Z tego, co udało mi się wyczytać, można nim sterować zdalnie.

Reklama
Tango1
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez Tango1 » 2018-03-22, 22:52

No smog to problem panstwa (nie tylko polskiego, oczywiscie). To panstwo powinno globalnie dzialac, aby obywatele nie byli narazani na smog. A my co mozemy robic? Tak jak wspomnialiscie - oczyszczacze powietrza do domu, a poza domem - ubierac maski przeciwsmogowe. Wiecie, ze maska antysmogowa na rower rozni sie od zwyklej maski takiej hmm spacerowej? Mozna o tym i o wielu ciekawych rzeczach w tym temacie poczytac na blogu u-mask.pl

A Wy, macie maski przeciwsmogowe, czy jeszcze nie? W duzych miastach coraz wiecej ludzi takie nosi.

ksiegowajola
Początkujący
Początkujący

Postprzez ksiegowajola » 2018-03-31, 20:36

Smog to duży problem kupiłam maski antysmogowe dla dzieci bo niestety one to słabo znosiły pomimo krótkich pobytów na powietrzu. Dobrze, że już okres grzewczy przechodzi do historii, ale problem pozostaje.

monikabert90
Specjalista
Specjalista

Postprzez monikabert90 » 2018-07-13, 13:26

Maski przeciwsmogowe to oczywiście jest jakieś rozwiązanie, jednak według mnie, zamiast wymyślać coraz to kolejne tego typu rzeczy, które rzekomo mają nas chronić, należałoby może pomyśleć, co zrobić, aby smogu nie było. Na przykład w inteligentnych miastach Smart City, takich jak Masdar niedaleko Dubaju, dąży się do tego, aby całkowicie wyeliminować problem smogu. Jak najbardziej popieram taką inicjatywę ;) Więcej pisze o tym Dariusz Stasik na stronie https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/, polecam sobie poczytać, jak takie miasto przyszłości wygląda i funkcjonuje...

Powrót do Bocznica