Urlop wypoczynkowy, urlop okolicznościowy, urlop na żądanie, urlop macierzyński i wychowawczy, urlop bezpłatny, urlop szkoleniowy, wnioski urlopowe, dni opieki nad dzieckiem, wymiar urlopu, świadczenia urlopowe.

Moderatorzy: admin, RobertP, xaltuton

Nowa86

Wniosek o wychowawczy na wypoczynkowym

Postprzez Nowa86 » 2018-04-22, 00:21

Witam,
jestem na zaległym urlopie wypoczynkowym, urlop rodzicielski skończył mi się 17.04. Złożyłam wniosek o zaległy urlop wypoczynkowy i częściowo bieżący (do 5 lipca). Myślałam teraz,że jednak poszłabym na urlop wychowawczy. Wedle przepisów powinnam zgłosić to na 21 dni przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego,ale nie jest doprecyzowane czy mogę to zrobić na urlopie wypoczynkowym czy muszę jeszcze będąc na rodzicielskim? No i kwestia czy będę chroniona jeśli złożę wniosek wcześniej niż 21 dni przed planowanym urlopem wychowawczym?
Prośba o pomoc osoby zorientowanej w najnowszych przepisach. Z góry dziękuję Paulina

Kasia1973
Znawca
Znawca

Re: Wniosek o wychowawczy na wypoczynkowym

Postprzez Kasia1973 » 2018-04-24, 11:14

wniosek powinnaś złożyć nie później niż 21 dni przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego (nie ma znaczenia czy jesteś w tym czasie na urlopie rodzicielskim czy wypoczynkowym). Chroniona jesteś od momentu złożenia wniosku, ale nie musisz wcześniej składać aby być chroniona, bo będąc na urlopie wypoczynkowym też jesteś chroniona.

Reklama
Nowa86

Re: Wniosek o wychowawczy na wypoczynkowym

Postprzez Nowa86 » 2018-04-30, 14:26

Dziękuję za informacje. Wolałabym wcześniej powiadomić pracodawcę,teraz wiem co robić. Pozdrawiam :-)

Powrót do Urlopy pracowników i zwolnienia