Wypowiadanie umów, rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, rozwiązanie umowy przez pracownika, ochrona przed zwolnieniem, wygaśnięcie stosunku pracy
weretiana
Zaawansowany
Zaawansowany

Skrócenie okresu wypowiedzenia

Postprzez weretiana » 2018-12-30, 15:34

Witam.
Mam Pana któremu wypowiedziałam umowę o pracę.
Spełnia on wszystkie warunki aby przejść sobie na świadczenie przed emerytalne i poszłam mu na rękę i likwiduję jego stanowisko pracy gdyż tak czy tak nie jest mi ono już potrzebne.
Poszłam mu również na rękę i skróciłam mu okres wypowiedzenia z 3 miesięcy na 2 miesiące ponieważ nie daje rady pracować.
Proszę mi podpowiedzieć bo to mój pierwszy przypadek jak mam zapisać w świadectwie pracy datę końca trwania umowy?
Ostatni dzień jego pracy po skróceniu okresu wypowiedzenia to 31.12.2018 r. (bo z 3 miesięcznym okresem miał by do 31.01.2019 r.)
Czy to że ma skrócony okres wypowiedzenia wpisuję gdzieś czy nie?
Wiem że muszę mu zapłacić odprawę z przyczyn ekonomicznych i dodatkowo jeszcze odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia za ten jeden miesiąc.
z góry dziękuję

Kasia1973
Znawca
Znawca

Re: Skrócenie okresu wypowiedzenia

Postprzez Kasia1973 » 2018-12-31, 20:06

jeżeli dogdadaliście się co do skrócenia okresu wypowiedzenia, to nic nie musisz robić - nawet płacić odszkodowania nie musisz, a na św.pracy wpisujesz wypowiedzenie przez pracodawcę z przyczyn ekonomicznych (powołując się na przepisy ustawy o zwolnieniach grupowych) i datę 31 grudnia 2018 r.
Odszkodowanie się płaci tylko wtedy gdy pracodawca sam z włanej woli skraca okres wypowiedzenia z 3 miesięcy (do 2 czy do 1).

Powrót do Rozwiązanie stosunku pracy