Dokumentacja czasu pracy, planowanie pracy, praca nadliczbowa, praca w dni wolne, systemy i rozkłady czasu pracy

Moderatorzy: admin, RobertP, notosiup

alicja01
 

Wyjścia służbowe

Postprzez alicja01 » 2008-10-07, 23:16

Witam. Mam pytanie - czy kierownik ma obowiązek wpisywania się do książki wyjść wyjściwe służbowe w godz. pracy, czy wystarczy tylko poiformować przełożonego.Z góry dziękuję.

hadron
Znawca
Znawca
 
Posty: 455
Dołączył(a): 2008-09-25, 08:42
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyjścia służbowe

Postprzez hadron » 2008-10-08, 09:12

alicja01 napisał(a):Witam. Mam pytanie - czy kierownik ma obowiązek wpisywania się do książki wyjść wyjściwe służbowe w godz. pracy, czy wystarczy tylko poiformować przełożonego.Z góry dziękuję.


Sprawy wyjść służbowych mogą zostać uregulowane (jeżeli jest taka potrzeba) w regulaminie pracy lub regulaminie organizacyjnym z przeważającym naciskiem na ten pierwszy).
Dodam, że w moim zakładzie pracy jest książka wyjść służbowych. Pracodawca lub kadrowiec wie wtedy kto i gdzie się znajduje. Moim zdanie powinna być założone książka wyjść służbowych. Swoja drogą bezpośredni przełożony powinien wiedzieć gdzie w danym momencie ma pracownika.

Nadmieniam jedynie, że oprócz książki (rejestru) wyjść służbowych w zakładzie pracy może być również rejestr wyjść prywatnych.

Art. 104 1. § 1. Regulamin pracy, określając prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników związane z porządkiem w zakładzie pracy, powinien ustalać w szczególności:
1) organizację pracy, warunki przebywania na terenie zakładu pracy w czasie pracy i po jej zakończeniu, wyposażenie pracowników w narzędzia i materiały, a także w odzież i obuwie robocze oraz w środki ochrony indywidualnej i higieny osobistej,
2) (80) systemy i rozkłady czasu pracy oraz przyjęte okresy rozliczeniowe czasu pracy,
3) (81) (skreślony),
4) porę nocną,
5) (82) termin, miejsce, czas i częstotliwość wypłaty wynagrodzenia,
6) wykazy prac wzbronionych pracownikom młodocianym oraz kobietom,
7) rodzaje prac i wykaz stanowisk pracy dozwolonych pracownikom młodocianym w celu odbywania przygotowania zawodowego,
7a) wykaz lekkich prac dozwolonych pracownikom młodocianym zatrudnionym w innym celu niż przygotowanie zawodowe,
8) obowiązki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, w tym także sposób informowania pracowników o ryzyku zawodowym, które wiąże się z wykonywaną pracą,
9) przyjęty u danego pracodawcy sposób potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.
§ 2. Regulamin pracy powinien zawierać informacje o karach stosowanych zgodnie z art. 108 z tytułu odpowiedzialności porządkowej pracowników.

Reklama
kadry płace
Znawca
Znawca
 
Posty: 678
Dołączył(a): 2015-08-26, 11:43

Re: Wyjścia służbowe

Postprzez kadry płace » 2016-02-01, 20:34

We wszystkich przypadkach (problemach) związanych z czasem pracy, w tym również tych dotyczących wyjść służbowych, odsyłam tutaj http://www.portalkadrowy.pl/czas-pracy/ ... su-pracy-1.
Udzielają wyczerpującej odpowiedzi - wyjaśniają problem i rekomendują najlepsze rozwiązanie.


Powrót do Czas pracy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości